د05252020

Last updateی, 24 می 2020 10am

Back شما اینجا هستید: Home کانون آوا اخبارکانون آوا مقالات واطلاعیه های کانون آوا آکسیون حمایت از بهزاد علیشاهی در هلند

آکسیون حمایت از بهزاد علیشاهی در هلند

حدود 5 ماه پیش آقای بهزاد علیشاهی متقاضی پناهندگی در هلند از طرف اداره مهاجرت این کشور بخاطر رد تقاضا و در نتیجه اقامت غیرقانونی بازداشت و به مرکزی برده شده که صدها مهاجر غیرقانونی هرکدام بدلایل مختلف در آن بسرمیبرند. اجازه اقامت ایشان بطور غیرقانونی لغو شده و دادگاهی که باید به مسئله ایشان رسیدگی کند بدون دلیل رسیدگی را به تعویق می اندازد.

در اعتراض به بازداشت خودسرانه اداره مهاجرت هلند، گروهی از شهروندان هلندی و چند انجمن حقوق بشری ایرانی، روز پنجشنبه 17 جولای 2014، بمدت یکساعت اکسیون اعتراضی در جلوی کاخ دادگستری شهر لاهه انجام دادند و احقاق حقوق آقای بهزاد علیشاهی را خواستارشدند.

این اکسیون اعتراضی که اجازه آن توسط یکی از فعالین حقوق بشر هلندی اخذ شده بود، با استقبال گسترده شهروندان هلندی مواجه شد.

دررابطه با این اکسیون، اطلاعیه وشعارهایی که توسط آقای مسعود جابانی تهیه شده بودند، از طرف کانون آوا چاپ شده و برروی دست تظاهرکنندگان بالا برده شده و یا پخش گردیدند که بسیارمورد توجه عابرین قرارگرفتند.

این شعارها از اینقرار بودند:

-          نقض کنوانسیون حقوق بشر اروپا (پاراگراف 5/6)

-          بدون ارتکاب جرم:  بدون محاکمه به مدت پنج ماه در زندان

-          تهدید به اخراج بدون محاکمه!

-          بدون طی مراحل قانونی غیر قانونی اعلام شد!

-          کجا هستندحقوق بهزاد علیشاهی!

-          برای دموکراسی قیام کنید!

-          برای احقاق حقوق بهزاد علیشاهی!

متن اعلامیه پخش شده در تظاهرات اعتراضی:

"حقوق حقه بهزاد علیشاهی کجا هستند؟

حقوق انسانی بهزاد علیشاهی پایمال شده اند. بدون ارتکاب جرم و بدون اینکه یک روند معمولی دادرسی قضایی انجام شده باشد، طبق ماده 5 و 6 کنوانسیون اروپایی حقوق بشر پنج ماه آزادی اش نقض شده است.

بهزاد علیشاهی بدون ارتکاب جرم از امروز به فردا ناگهان غیرقانونی اعلام شد و با تهدید به اخراج به مدت 5 ماه هست که در بازداشتگاه در Zeistزندانی می باشد.

با وجود درخواست های مکرر وی، هنوز دادگاهی برای رسیدگی به پرونده اش تشکیل نشده است. تابحال چندین بار تاریخ محاکمه اعلام شده ولی هربار طرح دعوی در دادگاه لغو شده است.

چگونه در یک سیستم دموکراسی این اتفاق می افتد؟...

ما از دولت هلند درخواست می کنیم که مواد 5 و 6 کنوانسیون اروپایی حقوق بشر را درمورد بهزاد علیشاهی اجراکنند!

بهزاد و همسرش هر دو دارای مشکلات جدی سلامتی هستند و بدلیل طولانی بودن و وضعیت نا امید کننده به شدت آسیب دیده اند. این حائز اهمیت است که این وضعیت در اسرع وقت خاتمه پیداکند.

ما می خواهیم درخواستی به مجلس هلند بفرستیم و در آن نام همه کسانی را که مایل به تغییر وضعیت بهزاد علیشاهی هستند، درج کنیم.

اگر شما از آقای علیشاهی بخواهید حمایت بکنید، لطفا در لیست نامها ثبت نام کنید تا ما روی حمایت شما دردرخواست ارائه شده به پارلمان حساب کنیم

پیشاپیش از شما بسیار سپاسگزاریم!"

کانون آوا - پنجشنبه 17 جولای 2014

عکسهایی از این اکسیون را در زیر ملاحظه می کنید: