ش07112020

Last updateش, 11 جولای 2020 8am

Back شما اینجا هستید: Home سازمان مجاهدین اخبارسازمان مجاهدین ارتش آزادیبخش رویای فتح تهران

رویای فتح تهران

بدنبال شکست های پی درپی در استراتژی های اعلام شده بحث های جدیدی به نام انقلاب ایدئولوژیکبه راه افتاد که سرآعاز آن ازدواج مسعود رجوی و مریم قجر عضدانلو همسر مهدی ابریشمچی بود.

 

منبع:

http://safeer.blogfa.com/tag/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

سازمان مجاهدین خلق ایران نام یک گروه سیاسی- نظامی است که در سال 1344 توسط سه تن از روشنفکران جوان مسلمان، با هدف سرنگونی رژیم وابسته پهلوی تأسیس شد. این سازمان نیز همچون اغلب گروه هایی که در دهه 1340 مشی قهرآمیز را در مبارزه برگزیدند، تحت تأثیر سرکوب قیام مردمی 15 خرداد و شکست مبارزات مسالمت آمیز، در جریان تدوین استراتژی به «مبارزه مسلحانه» رسید و به تدریج با بهره گیری از تئوری ها و تجارب جریان های چپ و مارکسیست آمریکای لاتین، شیوه «جنگ چریکی شهری» را در تاکتیک اتخاذ کرد.

بنیان گذاران این سازمان (محمد حنیف‌نژاد، سعید محسن و اصغر بدیع‌زادگان) نخستین تجربیات سیاسی خود را در بستر نهضت آزادی، در دوران دانشجویی در دانشگاه تهران (1343-1339) به دست آوردند. آنان در سال 1344 با تشکیل گروهی به نام سازمان مجاهدین خلق به مبارزه مسلحانه روی آوردند. اطلاعات پایه‌گذاران سازمان از مسائل اسلامی بسیار سطحی بود. ایدئولوژی تشکیلات، جزوه‌های آموزشی و مشئ مبارزاتی آنان رونوشتی از سازمان‌های چپ‌گرای حرفه‌ای به شمار می‌آمد. کتابها جزوه‌های آموزشی و مشی عملی اعضای سازمان آمیزه‌ای از نگرش‌ها و سرانجام گستردگی التقاطی در اندیشه و اختلاف‌های شدید عقیدتی موجب شد تا بسیاری از کادرهای و اعضای اصلی سازمان به طور رسمی راه ارتداد پیش گیرند.

در سال 50 بنیانگذاران این سازمان و بدنبال آن اکثریت کادر آن توسط ساواک دستگیر و با اعدام بنیانگذاران و تعداد از کادرهای اصلی آن ضربه سختی را متحمل شد و در آستانه تلاشی کامل قرار گرفت . تعدادی از اعضای سازمان،از جمله مسعود رجوی پس از دستگیری با اظهار ندامت و یا لابی خارجی از مهلکه اعدام گریختند. در سال 54 با تغییر ایدئولوژی، مارکسیسم را پذیرفت و بدنبال آن تصفیه های خونینی در آن صورت گرفت و تعدادی از کادرهای آن از جمله مجید شریف واقفی به قتل رسید.

علت اصلی پذیرفته نشدن مجاهدین خلق از سوی مردم عادی ،نبود اسلام در ارکان این سازمان بود و به مرور گرایش به مارکسیستی آنان بیشتر شد تا در تیرماه سال 1354 سران دستگیر شده علناً مارکسیستی خود را اعلام کرده بودند.در سال 57 به یمن پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط شاه کادرهای باقی مانده از زندان آزاد شدند و به بازسازی تشکیلات خود پرداختند و از همان ابتدا به مخالفت با رژیم جدید دست زدند. آنان در یک تصفیه خونین عناصری را که بر وجهه دینی سازمان تکیه می‌کردند از سر راه برداشته با انتشار اعلامیه تغییر مواضع ایدئولوژیک آشکارا به مارکسیسم گرویدند و سازمان گروه کمونیستی پیکار را ایجاد کردند.

آنها به زودی در مقابل انقلاب و مردم قرار گرفتند و با بیگانگان مانند عراق در جریان جنگ تحمیلی نیز همراه شدند. (از این زمان سازمان از سوی مردم ایران به دلیل مواضع دورو و نفتق خویش به سازمان منافقینمعروف شد) در سال 60 بدنبال 3 سال کش و قوس بالاخره مشی مسلحانه را بر علیه نظام جدیدالتاسیس و به منظور سرنگونی سریع آن برگزیدند و اواخر بهار تا پاییز 1360 تهران و اغلب شهرهای ایران صحنه جنگ خیابانی و ترورهای کور اعضای سازمان مجاهدین بود. با همکاری مردم ایران و تلاش نیروهای اطلاعاتی عرصه بر باقیمانده اعضای سازمان تنگ شده و متعاقب آن سران این گروه به فرانسه و سپس به عراق پناهنده شدند و خود را بطور کامل در راستای سیاستهای دولت عراق و بر علیه منافع مردم ایران قرار دادند.

همکاری با دشمن بعثی توسط منافقین

همکاری منافقین و ارتش عراق در عملیات های نظامی

 

بدنبال شکست های پی درپی در استراتژی های اعلام شده بحث های جدیدی به نام انقلاب ایدئولوژیکبه راه افتاد که سرآعاز آن ازدواج مسعود رجوی و مریم قجر عضدانلو همسر مهدی ابریشمچی بود.

از این سرفصل یعنی از 64 به بعد این سازمان سیاسی نظامی عملا مسیر تبدیل شدن به یک فرقه مذهبی – تروریستی خطرناک را به سرعت طی کرد و نیروهای خود را به ورطه ای فوق العاده هولناک کشاند.در این سال سازمان تبدیل به ارتش آزادی بخش ملی ایران شده و همگام با ارتش بعثی حملات متعددی را به رزمندگان اسلام در جبهه های جنوب و غرب آغاز کرد و همزمان عملیات جاسوسی در داخل و اذیت و آزار آزادگان در دستور کار رسمی سران آن قرار گرفت و همکاری سران مجاهدین با صدام حسین و استخبارات عراق وارد مرحله جدیدی شد. از جمله عملیات های مهم ارتش مجاهدین در جبهه های نبرد می توان به عملیات های آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان اشاره کرد. عملیات فروغ جاویدان در سوم مرداد 1367 با توهم فروپاشی عن قریب نظام جمهوری اسلامی با توجه به پذیرش قطعنامه 598 در محور میانی جبهه در قصرشیرین با رویای فتح 48 ساعته تهران با پشتیبانی ارتش عراق و حمایت هواداران آنها در زندان ها و سطح ایران شروع شدو بعد از 48 ساعت با تحمل تلفات زیاد، شکست را پذیرفت و نیروهای باقی مانده ناچار به عراق متواری گردیدند.

متن سخنرانی مسعود رجوی شب عملیات فروغ جاویدان در کمپ اشرف

ستون زرهی منافقین در حال عبور به سمت تهران

ستون زرهی منافقین به سمت تهران

 

 برنامه زمان بندی ارتش آزادیبخش ملی ایران(منافقین) برای فتح تهران

ردیف

ورود به منطقه

زمان

ملاحظه

1

بیدارباش

ساعت 4 بامداد 3/5/1367

 

2

ستون بندی و حرکت

ساعت 6 صبح 3/5/1367

 

3

عبور از مرزهای بین المللی

ساعت 8 صبح 3/5/1367

 

4

آرایش در خط عراق و شکستن و عبور از خط

ساعت 4 بعد از ظهر 3/5/1367

 

5

اسلام آباد

ساعت 30/8شب 3/5/1367

 

6

باختران

ساعت 12شب 3/5/1367

 

7

همدان

ساعت 4 صبح 4/5/1367

 

8

قزوین

ساعت 10 صبح 4/5/1367

 

9

تهران و جشن پیروزی در میدان آزادی

ساعت 8 شب 4/5/1367

 

انهدام نیرو و تجهیزات منافقین در عملیات مرصاد(فروغ جاویدان)

انهدام نیرو و تجهیزات منافقین در عملیات مرصاد(فروغ جاویدان)

بعد از این واقعه سیل ریزش نیرویی در این سازمان آغاز و تاکنون رو به افزایش بوده است و عملا این فرقه تروریستی را به سمت نابودی کامل فیزیکی سوق داده است.سقوط صدام و طرد آنها از جامعه عراق به دلیل جنایت های آنان در کشتار کردها و شیعیان و شکنجه مردم و ازادگان ضربه نهایی را زده و به خواست عمومی مردم و نخبگان عراق و مردم ایران مبدل گشت.

طی سال گذشته سرانجام نیروهای سازمان مجبور به تخلیه اردوگاه اشرف و انتقال به کمپ لیبرتی شده اند تا از کشور عراق اخراج شوند.هم اکنون رهبران سازمان در سردگمی عجیبی واقه شده اند چرا که :

  • هیچ کشوری حاضر به قبول تمام اعضای سازمان به دلیل اعمال تروریستی و نقض حقوق بشر به صورت دستجمعی در کشور خودش نیست.
  • با پراکنده شدن اعضای سازمان در کشورهای مختلف سازمان عملاً فرو پاشیده و سلطه خود را از دست می دهد و بسیاری از نیروهای سازمان که هم اکنون گروگان سازمان می باشند و امکان جدا شدن از سازمان را ندارند با این اقدام به هدف خود میرسند.

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که اعضایی که مرتکب جنایت نشده می توانند به ایران برگردند اما کسانی که دستشان به خون مردم آغشته شده باید در دادگاه محاکمه شده و به سزای عملشان برسند که این کمترین مجازات برای وطن فروشان و خائنان به وطن می باشد و خدا در قران نیز وعده عذابی سخت برای آنان داده است،و براستی در عملیات "مرصاد" رزمندگان اسلام  این فروغ را به غروب ننگین تبدیل کردند تا وعده الهی محقق شود که "ان ربک لبر المرصاد"