چ12192018

Last updateس, 18 دسامبر 2018 9pm

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها خاطره ای از درون فرقه رجوی

خاطره ای از درون فرقه رجوی

یک روز صبح زود داخل مینی بوس پیک نشسته بودیم و با یک رفیق نزدیکم که الان در فرانسه است صحبت می کردیم که تعداد زیادی از نفرات که خواب آلود روی صندلی ها نشسته بودند نسبت به شرایطی که وجود داشت معترض بودند. شرایطی که شب تا دیر وقت نشست می گذاشتند و صبح زود برای کارهای سخت بلند می کردند. یکدفعه دیدم یک نفر به من گفت که آیا میشود یک روز از این زندان لیبرتی و موشک باران و بدبختی ها نجات پیدا کنیم؟ آرزویش را میگفت که کاش می توانست حداقل چند ساعت در داخل خودرو استراحت می کرد یا ای کاش میشد که جایی می رفت که می توانست بیرون را نگاه کند و حتی برای لحظاتی هم که شده از این نشستها و این بدبختیها و این همه مزخرفاتی که در مغز ما میکنند خلاص شود و به دنیای کودکی برود و از خاطرات خودش تعریف کند.

 

----------------------------------------------------------------

سعدالله سیفی، بنیاد خانواده سحر، تیرانا، آلبانی، هفتم فوریه ۲۰۱۸

خاطره ای از درون فرقه رجوی

یک روز صبح زود داخل مینی بوس پیک نشسته بودیم و با یک رفیق نزدیکم که الان در فرانسه است صحبت می کردیم که تعداد زیادی از نفرات که خواب آلود روی صندلی ها نشسته بودند نسبت به شرایطی که وجود داشت معترض بودند. شرایطی که شب تا دیر وقت نشست می گذاشتند و صبح زود برای کارهای سخت بلند می کردند.

یکدفعه دیدم یک نفر به من گفت که آیا میشود یک روز از این زندان لیبرتی و موشک باران و بدبختی ها نجات پیدا کنیم؟ آرزویش را میگفت که کاش می توانست حداقل چند ساعت در داخل خودرو استراحت می کرد یا ای کاش میشد که جایی می رفت که می توانست بیرون را نگاه کند و حتی برای لحظاتی هم که شده از این نشستها و این بدبختیها و این همه مزخرفاتی که در مغز ما میکنند خلاص شود و به دنیای کودکی برود و از خاطرات خودش تعریف کند.

در حال و هوای همین صحبت ها بودیم که خودرو مینی بوس به جلوی در آشپزخانه رسید. مجبور شدیم با چشمان خواب آلود برویم لباسهای کار آشپزخانه را بپوشیم و شروع به کار کنیم.

این بحث همینجا بماند. این قصه ای شد مثل هزاران درد و حرف ناگفته. تا اینکه یک روز عصر زمان ورزش همین نفر که خانواده اش و خواهر و برادرش هم در فرقه بودند در کنار زمین فوتبال دیدم اول با بحث و پوش ورزش شروع کرد و یواش یواش سر بحث آنروزی را که در خودرو صحبت کردیم را باز کرد. به او گفتم راستی تو که پاسپورت خارجی را هم داری چرا از اینجا نمیروی و خیال خودت را راحت نمی کنی در حالیکه حسرت دو ساعت نفس کشیدن در بیرون از فرقه برایت آرزو شده است؟

در جواب آهی کشید و گفت ای داداش من هم بدبختی های خودم را در این زندان و از دست اینها دارم. مجبورم بخاطر مادر پیرم و خواهر و برادرم با اینها مدارا کنم تا ببینم آخرش چه میشود تا اینکه خدا دلش برای من بسوزد و همه ما را از دست این فرقه نجات دهد. پدرم که بخاطر فشار همین فرقه در همین عراق سکته کرد و مرد. یکدفعه اشک از چشمان هر دو نفرمان جاری شد چون من پدرش را کاملا میشناختم و آدم شریفی بود. ولی با دل غمگین و هزاران راز نهفته از همدیگر جدا شدیم.

از این نمونه نفرات که حتی به اصطلاح کسانی بودند که فرقه روی آنها حساب جدی باز میکرد زیاد هستند که چگونه هر کس به یک صورت زنجیری به دست وپایش وصل است و آدمها را فرقه رجوی به این صورت اسیر نگه داشته است و همین حالا هم در تشکیلات فرقه در رودربایسی گیر کرده و بلاتکلیف در انتظار وعده های پوچ فرقه نشسته اند در حالیکه هیچ اعتقادی به خط و خطوط فرقه و سران آن و سیاستهایش ندارند.

سعدالله سیفی – نجات یافته از فرقه رجوی در آلبانی

فرقه رجوی در آخر خط – تهدید نجات یافتگان به مرگ

مجید آتش افروز (مستعار)، تیرانا، آلبانی
لینک به منبع

در این روزها با خبرهایی مواجه میشویم که معلوم است که کلا فرقه رجوی به آخر خط رسیده است. از گفته های آن مسعود رجوی ملعون میگویم که میگفت “اگر به سرنگونی رژیم دست پیدا نکنیم و شکست بخوریم با تمام جدا شده ها و نفراتی که به ما پشت کرده اند تسویه حساب خونین میکنیم”، و حالا به نظر می رسد انگار رجوی به سیم آخر زده و علنا افراد را به مرگ تهدید میکند.

باز از خود مسعود رجوی میگویم که میگفت “در اروپا و آمریکا اگر هر کاری بکنیم و این خائنین را بکشیم فقط به زندان می افتیم که برای ما مثل هتل است”. البته منظورش خودش نبود بلکه نفرات دیگری بود که هنوز تا آن زمان اسیر فرقه مانده باشند.

گفتم آخر خط را دیده و شروع به تهدید جان افراد کرده است، آن هم از طرق تلفن و بعضا حضوری توسط نفراتی هم چون شهرام کیامنش و محسن حاجیان و برخی دیگر. خیلی جالب است که رجوی طی این دوسال اخیر در آلبانی که ضربات جانانه ای از نجات یافتگان خورده حالا می خواهد کینه اش را به این شکل خالی کند. ولی باید به او گفت پس این را هم بدان که هر کسی را نمیتوانی بفریبی یا بخری یا بترسانی و محال است بتوانی کسی را از بین ببری.

مریم رجوی خودش گفت اینجا عراق نیست و زمان صدام حسین هم نیست که هر کس حرف زد به دستگاه استخبارات تحویل بدهی تا شکنجه و زندان شود یا به قتل رسانده شود. اینجا آلبانی و خاک اروپا است و تو و آن فرقه تروریستی ات دیگر جایی برای ماندن ندارید و اگر حتی یک نفر را تهدید خشک و خالی هم بکنی کارت با دادگاه است. تو باید بدانی که مقصر اصلی همه این موضوعات خودت هستی و باید تاوان آن را هم خودت بپردازی چون خودت این سازمان را به بن بست کشاندی و این شرایط را بوجود آوردی.

این که افراد فرقه رجوی در برابر نفرات در دفتر فرقه میگویند هوادار ولی در مناسبات نزد دیگران میگویند بریده مزدور خائن نشانه اینست که اینها فقط بلدند پشت میز بنشینند و حرف مفت بزنند یعنی همان حرفهایی که چند دهه است می زنند.

پس فرقه رجوی باید منتظر عواقب دیگری هم باشد. مگر خود مسعود رجوی نمی گفت که اگر قانون باشد ما پیروزیم. مگر قانون در آلبانی فرق میکند؟ نجات یافتگان در حال حاضر کسانی نیستند که به راحتی فریب بخورند یا بترسند یا خریده شوند. در آلبانی نجات یافتگان حرف اول را میزنند و هر حربه ای را از دست تو بیرون میکشند. مگر تاکنون کسی از نجات یافتگان نفرات فرقه را تهدید به چیزی کرده است؟ آنان میدانند که چه کسی را باید به دست قانون سپرد که به موقع این کار را هم خواهند کرد.

حرف آخر اینکه اگر بلایی سر کسی بیاید یا خونی از دماغ کسی بریزد شخص مسعود رجوی مقصر است و لاغیر. رجوی اگر حرفی دارد چرا وارد میدان نمی شود و حرفش را خودش نمی زند؟ یک عمر در درون تشکیلات و حتی بیرون از آن زور گفته و عادت کرده است و حرف حساب سرش نمی شود. اینجا قانون حاکم است. چرا قانونی رفتار نمی کند؟

مجید آتش افروز – نجات یافته از فرقه رجوی در آلبانی

 

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی