د12172018

Last updateد, 17 دسامبر 2018 9am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها شکست مذبوحانه فرقه رجوی در آلبانیا

شکست مذبوحانه فرقه رجوی در آلبانیا

حتما باخبر شدید که در هفته اخیر مرکز مبارزه با تروریسم کشور آلبانیا سازمان مجاهدین و در لیست گروه های تروریستی قرار داد. سوال واقعی اینجا است که این پروسه چطور به اینجا ختم شد؟ بی شک برملا شدن هویت سازمان مجاهدین و نیروهای مخرب پشتوانه آن و برملا شدن دست اربابان سازمان میتواند یکی از پارامترهای موجود باشد. علاوه بر آن  سابقه سه دهه کشتار و کارهای تروریستی سازمان مجاهدین در کشور عراق و دیگر کشورهای منطقه دلیل دیگری بود .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 احسان بیدی، نجات یافتگان در آلبانی، دهم فوریه ۲۰۱۸

شکست مذبوحانه   فرقه رجوی در آلبانیا

Albania-MEK_Maryam_Rajavi_Cult_listed_Terrorists_in_Albanian
حتما باخبر شدید که در هفته اخیر مرکز مبارزه با تروریسم کشور آلبانیا سازمان مجاهدین و در لیست گروه های تروریستی قرار داد. سوال واقعی اینجا است که این پروسه چطور به اینجا ختم شد؟
بی شک برملا شدن هویت سازمان مجاهدین و نیروهای مخرب پشتوانه آن و برملا شدن دست اربابان سازمان میتواند یکی از پارامترهای موجود باشد. علاوه بر آن  سابقه سه دهه کشتار و کارهای تروریستی سازمان مجاهدین در کشور عراق و دیگر کشورهای منطقه دلیل دیگری بود .
ولی وقتی  نیم نگاهی به عملکرد سازمان ترویستی مجاهدین و خرابکاری های آن را در کشور میزبان یعنی آلبانی میکنم ، می بینیم صورت مسله چیز دیگری است. 
زمانیکه سازمان مجاهدین پای خودش را در کشور  آلبانی  گذاشت با مجموعه کارشکنی هایی که انجام داد از جمله دخالت در امورات قضایی  با دادن رشوه و حتی خروج نفرات به طریق قاچاق و دستگیری عناصرسازمان مجاهدین که قصد داشتند با پاسپورت جعلی از فرودگاه فرار کنند و یا خریداری نفرات مزدور و به خدمت گرفتن نفرات فاسد به قصد ضربه زدن به امورات کشور آلبانی و حتی دخالت در نظم اجتماعی میتونه یک گزینه باشد.
حتما شما بهتر از من میدانید که ترس ملت و مردم این کشور  آلبانی از سازمان مجاهدین و حتی حکم اخراج این سازمان که دست اخر منجر به این شد که مک کین وارد صحنه شود و  دهنه و افسار به ملیجک خودش یعنی مریم رجوی بزند.

ولی سوال واقعی اینجا است که کشور آلبانیا که تحت نظارت و نفوذ آمریکا است چرا دست آخر در بررسی های یکی از نهادهای خود ،سازمان مبارزه با تروریسم ، سازمان مجاهدین را در لیست گروه های خطرناک و تروریستی قرار داد؟ بدون شک لابی های سازمان مجاهدین با نفوذی که در دستگاهای قضایی داشتند می بایست جلوی این امر را بگیرند؟
 نگاه به گذشته و اتفاقات اخیر به یک جواب ختم می شود یعنی وقتی جان بولتون در یکی از مقر های سازمان پرده از رازی برداشت که هدف کشور آلبانی نیست ، بلکه کشورهای بالکان است . مسئولین  این کشور و کشورهای هم جوار و حتی اروپا احساس خطر کردند که در پشت آمدن نیروهای سازمان مجاهدین از عراق و اقامت در کشور آلبانیا توطئه بسی کثیف خوابیده است.
بیشک در روند چهارساله حتما خبر دارید که این کشور دوبار تا مرز کودتا و حتی سرنگونی پیش رفت و حتما باخبر  هستید که در سه ، چهار سال گذشته سازمان مجاهدین با ترانزیت قرار دادن این کشور ، افراد خطرناک  و تحت تعقیب قضایی را به صورت غیرقانونی و قاچاق از این کشور فراری داد و حتی با ورود نیروهای دیگرش به این کشور سعی داشت که این کشور را به مانند عراق در معرض چالش های سیاسی و خطر سرنگونی قرار بدهد که هوشیاری این کشور و کشورهایی بالکان دست اخر کار را به جایی رساند که جلوی مرزها را گرفتند و حتی ورود نیروهای دیگر را به این کشور بستند.
آشکار شدن نیت کثیف اربابان سازمان مجاهدین فقط یک پروسه سه ساله در  کشور آلبانی نیاز داشت تا به دلیل داشتن سوءپیشینه تروریستی و  ساختار فرقه گرایانه   مسئولین این کشور احساس خطر کنند که نام  فرقه مجاهدین در لیست گرو ه های تروریستی این نهاد اداری ـ “مرکز مبارزه با تروریسم در کشور البانیا ” ـ در آلبانی ثبت شود . اتفاقا اعزام یک هیئت امریکایی به آلبانی که در ماه های گذشته اتفاق افتاد و منجر به تعطیلی و کنترل دقیق همه مراکز و مقرهای  سازمان تروریستی مجاهدین در کشور آلبانی شد را باید در این راستا بررسی کرد.

بدون شک  شنیده شدن زنگ خطر حضور کثیف فرقه مجاهدین در آلبانی نقطه عطفی است که مردم و دولت این کشور به موقع شنیدند و دست آخر کار به این جا کشید که علاوه بر دهنه و افسار زدن به دهان مریم رجوی ، “مرکز مبارزه با تروریسم در کشور البانیا ” سازمان مجاهدین را در لیست گرو های تروریستی و همردیف نیروهای خطرناک قرار داد که البته یک پیروزی بزرگ برای ملت  آلبانیا و  سایر کشورهای منطقه است.به عبارت روشن تر ملت و دولت البانیا بخوبی نشان دادند که اینجا عراق نیست.

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی