س01222019

Last updateس, 22 ژانویه 2019 1pm

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها گفتگوهای فرهنگی ایران و بالکان – حضور انجمن نجات

گفتگوهای فرهنگی ایران و بالکان – حضور انجمن نجات

روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۶ مصادف با ۵ مارس ۲۰۱۸، همایشی بین المللی با عنوان بررسی اندیشه های محمد نعیم فراشری، شاعر پارسی سرای آلبانیایی، در چهارچوب گفتگوهای فرهنگی ایران و بالکان، در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس در تهران برگزار شد. از انجمن نجات نیز جهت شرکت در این همایش دعوت به عمل آمده بود. ابراهیم خدابنده و زهرا میرباقری به نمایندگی از انجمن نجات در این همایش شرکت کرده و در حاشیه آن با مهمانان و خبرنگاران خارجی شرکت کننده از حوزه بالکان، در خصوص شرایط فعلی سازمان مجاهدین خلق در آلبانی و تهدیداتی که برای منطقه خواهد داشت و مشکلات خانواده هایی که خواهان دیدار با عزیزانشان هستند و همچنین شرایط جداشدگان از این فرقه در آلبانی به گفتگو پرداختند.

 

-------------------------------------------

انجمن نجات، مرکز تهران، دهم مارس ۲۰۱۸

گفتگوهای فرهنگی ایران و بالکان – حضور انجمن نجات

شرکت انجمن نجات در همایش بین المللی بررسی اندیشه های نعیم فراشری

روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۶ مصادف با ۵ مارس ۲۰۱۸، همایشی بین المللی با عنوان بررسی اندیشه های محمد نعیم فراشری، شاعر پارسی سرای آلبانیایی، در چهارچوب گفتگوهای فرهنگی ایران و بالکان، در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس در تهران برگزار شد. از انجمن نجات نیز جهت شرکت در این همایش دعوت به عمل آمده بود.

ابراهیم خدابنده و زهرا میرباقری به نمایندگی از انجمن نجات در این همایش شرکت کرده و در حاشیه آن با مهمانان و خبرنگاران خارجی شرکت کننده از حوزه بالکان، در خصوص شرایط فعلی سازمان مجاهدین خلق در آلبانی و تهدیداتی که برای منطقه خواهد داشت و مشکلات خانواده هایی که خواهان دیدار با عزیزانشان هستند و همچنین شرایط جداشدگان از این فرقه در آلبانی به گفتگو پرداختند.

دیدار مسئولین انجمن نجات ابراهیم خدابنده و زهرا میرباقری با مقامات آلبانی در مورد مریم رجوی مجاهدین خلق ایران

دیدار با پروفسور رجب میدانی رئیس جمهور اسبق آلبانی

این دیدارها از جمله شامل گفتگو با پروفسور رجب میدانی رئیس جمهور اسبق آلبانی، پروفسور فلورشا دادو معاون آکادمی علوم آلبانی، دکتر عبدالله رجبی از آکادمی علوم آلبانی، پروفسور علی علیو از دانشگاه دولتی مقدونیه، پروفسور حمید جعفری از دانشگاه جنوب شرقی اروپا در مقدونیه، پروفسور سعید عابدپور ازمؤسسه علمی پژوهشی سارایوو در بوسنی، پروفسور آریان لکا، دکتر ادهم لکای، دکتر علی کالیراد و دکتر فاروق نعمتی و بسیاری دیگر از شخصیت ها و آکادمیسین های حوزه بالکان و خبرنگاران و گزارشگران این منطقه بود.

دیدار مسئولین انجمن نجات ابراهیم خدابنده و زهرا میرباقری با مقامات آلبانی در مورد مریم رجوی مجاهدین خلق ایران

دیدار با پروفسور علی علیو از دانشگاه دولتی مقدونیه

نمایندگان انجمن نجات در توضیحات خود به تشریح شرایط فعلی فرقه رجوی و تهدیدات امنیتی که می تواند بعد از عراق متوجه منطقه بالکان و خصوصا کشور آلبانی باشد پرداخته و همچنین خواهان اقداماتی از جانب دولت آلبانی برای تسهیل در سفر خانواده ها به آلبانی جهت دیدار با عزیزانشان که در فرقه رجوی گرفتار هستند شدند که طرف های مربوطه قول مساعد دادند تا در حوزه فعالیت های خود از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

در این همایش از تعدادی از خبرنگاران آلبانیایی دعوت به عمل آمد تا در دفتر انجمن نجات در تهران حضور یافته و از نزدیک با خانواده ها و جداشدگان آشنا گردند. این خبرنگاران برنامه سیاحتی روز بعد خود در تهران را داوطلبانه ملغی نموده و با اشتیاق تمام در نشست انجمن نجات شرکت کردند.

در این نشست که در روز سه شنبه ۱۵ اسفندماه از ۱۰ صبح تا ۵ عصر به صورت مداوم ادامه یافت خانم ها ثریا عبداللهی (مادر امیراصلان حسن زاده)، گیتی زرتشتیان (مادر روزبه عطایی) و مهناز عکافیان (مادر محمد علی ساسانی) و همچنین عباس محمدپور و بخشعلی علیزاده که در آلبانی از فرقه رجوی جداشده و به ایران آمده اند حضور داشتند. شرکت کنندگان به تفصیل شرح ماجرای خود و خواسته هایشان را بیان داشتند.
در پایان این نشست نهایتا دو خواسته حقوق بشری به صورت زیر  مطرح گردید تا از طریق این خبرنگاران به گوش دولت و مردم آلبانی برسد:

۱٫            خانواده ها امکان ارتباط و همچنین دیدار با عزیزان خود که در سازمان مجاهدین خلق در آلبانی هستند را داشته باشند.

۲٫            جداشدگان از سازمان مجاهدین خلق در آلبانی از کمک های ملل متحد بر اساس قوانین و مقررات پناهندگی برخوردار باشند.

یک خبرنگار آلبانیایی در این گفتگوها به اعضای انجمن نجات گفت که او خبرنگار تحقیقی است و مدت هاست که موضوع مجاهدین خلق را دنبال می نماید اما بسیاری از مطالبی که در این نشست بیان شد را نمی دانسته و قطعا افکار عمومی آلبانی نیز از حقایق مربوط به ماهیت این فرقه و خصوصا رفتاری که با اعضای خود دارد بی اطلاع هستند و لازم است که حتما روشنگری های کافی در این خصوص در آلبانی صورت گیرد.

در پایان عکس ها و کلیپ ها و مدارکی در خصوص فرقه رجوی و همچنین خانواده ها و جداشدگان در آلبانی به خبرنگاران داده شد. آنان اظهار تمایل کردند که همچنان در ارتباط باشند.

دیدار مسئولین انجمن نجات ابراهیم خدابنده و زهرا میرباقری با مقامات آلبانی در مورد مریم رجوی مجاهدین خلق ایران

دیدار با پروفسور فلورشا دادو معاون آکادمی علوم آلبانی

انجمن نجات بار دیگر به آقای ابراهیم خدابنده به خاطر درگذشت مادر مکرمه شان تسلیت عرض نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت در فعالیت هایشان برای برقراری ارتباط خانواده های دردمند و رنج کشیده با عزیزان گرفتارشان در فرقه رجوی را دارد.

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی