س06252019

Last updateس, 25 جون 2019 10am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها چرا حزب مشروطه ایران تمام قد از اسرائیل حمایت می کند؟

چرا حزب مشروطه ایران تمام قد از اسرائیل حمایت می کند؟

در جلسه مشترکی که به صورت کال کنفرانس روز یک شنبه  سه فوریه برگزار شد از خانم هایده توکلی شخصا این سوالات را کردم که چرا از اسرائیل دفاع می کنند ان هم به عنوان نماینده بخشی از طیف سیاسی گوناگون داخل کشور! متاسفانه به هیچ یک از سوالاتی که ازوی نمودم جوابی نداد........

-----------------------------------------------------------------------------------

mohamad karami 05چرا حزب مشروطه ایران تمام قد از اسرائیل حمایت می کند؟

اگر هموطنان گرامی موضوع بحث کنفرانس ورشو را در این مدت پیگری کرده باشند .خیلی از جریانات سیاسی خارج از کشور موضع گیری کردند . تعدادی تصمیم گرفتن چه بصورت فردی یا یا گروهی یا چند گروه و سازمان و حزب با هم نامه های در این رابطه برای وزراء  امریکا و لهستان بنویسند . با این مضمون که ایران صاحب دارد و نمی توانند کشور های دیگر در رابطه با ایران تصمیم بگیرند و از احزاب یا جریانات ایرانی دعوتی نشود ، نظرات انها در نظر گرفته نشود …..در این رابطه خیلی از این احزاب و فعالین سیاسی تمام قد به دفاع از سرزمین ایران بلند شدند و بیان کردن که مسله ایران مربوط به احزاب و جریانات و مردم ایران است و دول خارجی حق دخالت در امور ایران را ندارند . و دول خارجی  راست می گویند به حمایت از دولت کنونی ایران نپردازند ..در این میان دوازده حزب و گروه سیاسی و فرهنگی در اقدامی مشترک به وزرای خارجه امریکا و لهستان پیراموه کنفرانس ورشو 13 و 14 فوریه 2019 نامه ای نوشتند .قرار بود که برای وزرای خارجه امریکا و لهستان ارسال شود . 

خانم هایده توکلی : دبیر کل حزب مشروطه ایران  مصاحبه ای که در تاریخ 31 ژانویه 2019  با خانم  شهره نظر داشتند . در جواب سوال خانم شهره نظر که سوال نمودند که شما در رابطه با کنفرانس ورشو که یک همایش جعمی شنیدم داشتید  چکار کردید یا میخواهید بکنید ( نقل به مضنون )

* ( نقل از خانم هایده توکلی ) صدای مردم را در این کنفرانس انعکاس بدهیم از کسانی که چنین اجامعی را تشکیل میدهند از صدای مردم ایران حمایت کننند. از انجائی که مردم  ایران ، در ایران هستند و نمی توانند نمایندگان خودشان را به این کنفرانس بفرستند کسانی از اپوزسیون که در خارج هستند

به نمایندگی بخشی از طیف های گوناگون  سیاسی درانجا حضور پیدا کنند . وانچه در خواست ملت ایران هست را رساتر کنند !؟ ….. و نامه ای برای وزرا خارجه امریکا ، لهستان ، وزرای خارجه کشورهای که قرار است دراین کنفرانس شرکت کنند ارسال شده است .

خانم شهره نظر مطرح کند که در این کنفرانس قرار بود سران نباشند  یعنی رئیس جمهور و نخست وزیر ، اقای نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل است . شما این نامه را برای اقای نتانیاهو هم ارسال کرده اید ؟

 خانم هایده توکلی جواب میدهند بله دقیقا برای دفتر وی هم ارسال شده است .

خانم شهره نظر مطرح می کند ، پیش از این عنوان کرده بودند که این نشست به وسیله امریکا قرار است این همایش انجام شود ؟ اما ظرف 24 ساعت گذشته از خبر گذاری ها بسیاری از جمله یکی از خبرگزای های فارسی زبان ماهم به ادعا یک خبرنگار پیش اعلام کرده که نشست به وسیله اقای نتانیاهو پیشنهاد شده !؟ نظر شما را میخواستیم بطور کلی در رابطه با مسائل روبرو شدن با ایران پیامدش را چگونه ارزیابی می کنید به عنوان دبیر کل حزب مشروطه ؟

خانم هایده توکلی دبیر کل حزب مشروطه تمام قد به دفاع از اسرائیل می پردازند  و از دیگر کشور های می خواهد که مسله ایران تعین تکلیف کنند و نفس کشیدن ان را تنگ و تنگ تر کنند . …و جنگ های که در لبنان و غزه اتقاق افتاده را قاطی مسله ایران میکند و تمام حق را به اسرائیل می دهد . در حالی که در این 60 سال عمر اسرائیل ، این دولت اسرائیل بودکه در حال جنگ با همسایه گانش بوده

در جلسه مشترکی که به صورت کال کنفرانس روز یک شنبه  سه فوریه برگزار شد از خانم هایده توکلی شخصا این سوالات را کردم که چرا از اسرائیل دفاع می کنند ان هم به عنوان نماینده بخشی از طیف سیاسی گوناگون داخل کشور! متاسفانه به هیچ یک از سوالاتی که ازوی نمودم جوابی نداد .

مجددا در دنیای مجازی سوالاتم را بیان می کنم :

به چه دلیلی در این شرایط خانم توکلی از عمل کرد دولت اسرائیل و اقای نتانیاهو دفاع می کند ، ان هم به شیوه های مختلف با مثال های مختلف مشگلات را بر می شمارد و می گوید که دولت اسرائیل این حق را دارد .در حالی که این مشگل مردم ایران با مردم اسرائیل نیست . مشگل دو تا دولت است. در رابطه با ارسال نامه هم برای اقای نتانیاهو فکر نکنم هیچ یک از از طیف های سیاسی داخل ایران این حق را داده باشند که نامه ارسال شود در صورتی چنین هست می توانند قید کنند .

زنده یاد داریوش همایون که از بنیانگذاران حزب مشروطه ایران بود ، فردی وطن پرست و ایران دوست بود . که ایران را به هیچی معامله نمی کرد. اما متاسفانه حزب مشروطه ایران در حال حاضر برخلاف بنیانگذار خود حرکت میکند . امید وارم که خانم توکلی در این رابطه توضیح کامل خودرا بدهند .

لینک به مصاحبه خانم هایده توکلی با شهره نظری:

https://www.facebook.com/youtabtv1/videos/2067386196680440/?t=332 *

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی