ی09222019

Last updateش, 21 سپتامبر 2019 2pm

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها باند رجوی، مذاکره و تسلیم را یکسان میبیند!!

باند رجوی، مذاکره و تسلیم را یکسان میبیند!!

شما میخواهید تولید کنید با شرکت در توطئه هایی که اسرائیل و عربستان برای کشیدن آمریکا به جنگ در خلیج فارس انجام میدهند! راستی از جریان لو رفته ی خرید قایق های تند رو از طرف شما که روزنامه های کویتی افشایش کردند چه خبر؟!اینها را میخریدید که مریم را سوار آنها بکنید یا.......

-----------------------------------------------------------------------------

صابر تبریزی، ایران اینترلینک، بیستم می ۲۰۱۹

nawe america02 Kopieباند رجوی، مذاکره و تسلیم را یکسان میبیند!!

سرمقاله ی وبسایت اصلی فرقه ی رجوی ، ” مذاکره برای نجات برجام، یا برجام بهانه مذاکره؟! “ نام دارد که مفصل است وبی فروغ و بهتر که تنها به پاراگراف هایی ازآن پرداخته شود.

درجایی ازاین سرمقاله میخوانیم :

  1. ” ظریف یکبار در مجلس گفت من و حتی رئیس‌جمهور نمی‌توانیم به شما تضمین بدیم برجام مسائل اقتصادی ما را حل کند؛ اما دست کم امنیت ما را تأمین می‌کند “.

حرف درستی زده است آقای دکتر ظریف.

مشکلات اقتصادی ما تنها با دادو ستد با خارجی ها حل نمیشود و احتیاج به سرمایه گذاری های زیربنایی ومدیریتی مطالعه شده دارد تا به درجاتی ازخود کفایی صنعتی رسیده ودرمقابل تهدیدات مداوم وتحریم ها که در طی این ۴۰ سال مانند شمشیر داموکلسی بر بالای سرما آویزان است ، مقاوم باشد.

ثانیا ، با قبول برجام ، ما تهدیدات جهانی را که شورای امنیت سازمان ملل متحد هم پشت سر آن بود ، ازخود رانده و امنیت مان را تامین کردیم.

با این  کار ، با وجود عهد شکنی آمریکا ، ایران به وضعیت انزوائی خود که قبلا داشت ، برنگشت وشورای  امنیت کوچکترین اعتراضی به کارهای هسته ای ایران ندارد والبته این مسئله اهمیت زیادی دارد!

سپس :

” رژیم می‌خواست با تهدید خروج از برجام اروپایی، آنها را از جنگ بترساند. زیرا گفته شده بود که برجام برای اروپا هم فایدهٔ امنیتی دارد و به‌نظر می‌رسد که رژیم از اینجا به فکر باجگیری از اروپا افتاد “.

هیچ هم باجگیری درکار نبود.

اکثریت امضاء کنندگان توافق برجام ، اروپایی ها بودند و مسئولند که به تعهدات خود وفادار بمانند و اخطار ایران در این مورد بجا بود و معنی خروج از برجام را نداشت!

اروپا بی غیرتی زیادی از خود نشان داد و میبایست با این برخورد، شوکی بر او  وارد شود و افکار عمومی بیشتر درجریان کار قرار گیرند.

چنانکه تا حدی چنین شد و پمپئو در سفر بلژیکی اش ناکام ماند ودر روسیه هم نتوانست که سران این کشور را با خود همراه کند.

” ضربه بعدی از سوی «شرق» بود! و موضع پوتین که به صراحت پشت رژیم را پس از ملاقات با پومپئو خالی کرد “.

درگفتگوی بین طرفین ( پمپئو، لاوروف- پوتین) ، هیچ توافقی بدست نیآمد که معنی خالی کردن پشت ایران باشد.

روسیه  که خود باندازه ی ایران تحت تحریم ها قرار دارد ، گفت که انجام تمام تعهدات برجام بعهده ی او نیست و اروپا و … باید وظیفه ی خود را انجام دهند و روسیه به تنهائی قادر به انجام وظیفه ی دیگران نیست والبته حرف نادرستی هم درکار نبود.

مجددا :

” اما اکنون وبا مرور آنچه که گفته شد روشن است که بحث نجات برجام فقط محملی است برای دریوزگی مذاکره و التماس و درخواست ظریف از طرفهای مختلف (چین و ژاپن، عراق و عمان و…) برای میانجیگری بین رژیم و آمریکا “.

درتمام اختلافات وجنگ های فیزیکی یا روانی، این اقدامات مرسوم است و این دیپلمات ایرانی باید که دست به افشاگری بزند وهمراه آن، ازتضادهای موجود استفاده کند.

ضمنا ایران اقدامی تازه شروع نکرده که مجددا مجبور به مذاکره با آمریکا وآنهم درزمانی که تحت شدید ترین فشار ممکن است ، باشد.

آمریکا ازایران میخواهد که تمامی قدرت ها را بکنار گذاشته و تسلیم نامه ای را فقط وفقط درمقابل آمریکا امضاء کند وایران ملزم است که این مسائل را به دیگران منتقل نماید!

اساسا آمریکا خود را صاحب جهان میداند و  بدون استثناء ازکشورها توقع داردکه مطیع محض او باشند!

کاری که با چین، روسیه ، کره شمالی ودیگران هم میکند که این کار هرچه معنی داشته باشد ، ازچهارچوب مذاکره بمعنی واقعی آن، خارج است!

بازهم :

” ابهامی که باقی می‌ماند این است که در چنین شرایط ملتهبی، چرا رژیم دست به اقدامات تروریستی می‌زند  “؟

این ابهام را شما میخواهید تولید کنید با شرکت در توطئه هایی که اسرائیل و عربستان برای کشیدن آمریکا به جنگ در خلیج فارس انجام میدهند !

راستی از جریان لو رفته ی خرید قایق های تند رو از طرف شما که روزنامه های کویتی افشایش کردند چه خبر؟!

اینها را میخریدید که مریم را سوار آنها بکنید یا در خلیج فارس خرابکاری کرده و ایران را متهم کنید؟

راستی چرا فتیله ی خبر حمله به کشتی های اماراتی وعربستانی که  ظاهرا خسارت زیادی هم درکار نبود ، پایین کشیده شد ونتیجه ی تحقیقات اعلام نشد؟!

جزاینکه ترامپ حداقل برای مدتی کوتاه نخواست دردام جنگ بیافتد و غیر ازاینکه توطئه ی مشترک اسرائیل، عربستان و … وشرکت شما دراین توطئه ها افشا نشود؟!