ی07212019

Last updateی, 21 جولای 2019 10am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها از ویلپنت پاریس تا تظاهرات بروکسل، عقب گرد تا عمق اردوگاه آلبانی

از ویلپنت پاریس تا تظاهرات بروکسل، عقب گرد تا عمق اردوگاه آلبانی

آنچه که در پس گرد و خاک ساختگی رهبری مجاهدین دیده میشود، سکوت مرگ بار حاکم در اورسورواز پاریس و تخلیه تدریجی آن به عمق اردوگاه آلبانی از یک سو و از جور افتادن اجناس دکان فریب کاری این گروه از سوی دیگر است که نفس  مریم رجوی را بریده است.......

---------------------------------------------------------------------------------

سعید پارسا، راه نو ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

alternativ baziاز ویلپنت پاریس تا تظاهرات بروکسل، عقب گرد تا عمق اردوگاه آلبانی

آنچه که در پس گرد و خاک ساختگی رهبری مجاهدین دیده میشود، سکوت مرگ بار حاکم در اورسورواز پاریس و تخلیه تدریجی آن به عمق اردوگاه آلبانی از یک سو و از جور افتادن اجناس دکان فریب کاری این گروه از سوی دیگر است که نفس  مریم رجوی را بریده است.

تظاهرات روز ۲۵ خرداد ۹۸ در بروکسل نقطه عطفی در شکست فعالیت های تبلیغی مجاهدین در عرصه بین المللی محسوب می شود.

شکاف بوجود آمده از ویلپنت پاریس ۹۷ تا تظاهرات بروکسل ۹۸ ، حاصل پروباگاندای ناکارآمد مجاهدین در عرصه جنگ روانی بر علیه مردم ایران و تلاشی بی حاصل برای سرپا نگه داشتن تشکیلات این گروه در آلبانی است. روندی که سازمان مجاهدین را بعد از خروج از عراق و تمرکز در آلبانی در سراشیبی یک بحران عمیق تشکیلاتی و فعالیت در عرصه بین المللی قرار داده است.

تناقض ساختاری در تشکیلات مجاهدین ؛  یعنی مناسبات فرقه ای و قرنطینه اعضای تشکیلات این گروه  در آلبانی و قطع ارتباط آنان از دنیای بیرون از یک سو و همراهی تبلیغاتی و رسانه ای تمام عیار مجاهدین از تحریم های ضد انسانی آمریکا بر علیه مردم ایران از سوی دیگر از جمله دلایل ریزش حامیان ایرانی و بین المللی این گروه محسوب می شود.

یادمان هست که همین نهم تیر ماه سال ۱۳۹۷ برابر با سی ام ژوئن ۲۰۱۸ بود که مجاهدین با تبلیغات وسیع  و کر کننده  اعلام کردند با بیش از ۱۰۰ هزار نفر نمایش ویلپنت  پاریس را برگزار کرده اند؟!

بازهم یادمان نرفته است که مریم رجوی در این نمایش مسخره اعلام کرد: «چرخهای تغییر مردم ایران شروع به حرکت کرده و چیزی نمی تواند آنرا متوقف کند.» وی در ادامه توهمات خود گفت: «مجاهدین در قیام مداوم مردم در تمامی كشور مشاركت دارد. ؟؟!!».

تظاهرات امسال مجاهدین در بروکسل که رسانه های مجاهدین در تبلیغات خود با تیتر «هزاران تظاهر کننده ایرانی» از این تجمع نام می بردند علیرغم اغراق بیش از حد، بازهم  فاصله ای فاحش با نمایشات ویلپنت پاریس که عدد آن از یکصد هزار نفر پائین نمی آمد دارد. در حالیکه واقعیت بازهم چیز دیگری است.

در همین رابطه در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۹ سایت رادیو بین المللی فرانسه فارسی ( rfi ) نوشت: «با فراخوان شورای ملی مقاومت، ارگان سیاسی سازمان مجاهدین خلق چند صد نفر در بعداز ظهر روز شنبه ۲۵ خرداد/‌ ١۵ ژوئن در میدان “شومان” بروکسل جمع شدند تا مخالفت خود را با رژیم ایران نشان دهند.»

محتوای پیام ویدئویی مریم رجوی به کسانی که در تظاهرات بروکسل شرکت کرده بودند ورشکستگی سیاسی این گروه وامانده و بی صاحب را به نمایش گذاشت.

مریم رجوی در پیام خود قبل از هر چیز از افشاگریهای ماندگار جداشدگان که ماهیت فرقه ای و تروریستی مجاهدین را برملا کرده و مانع جدی در عملی کردن فریب کاریهای این گروه منفور بشمار می رود ناله سر داده و می گوید: «. . .  شیطان‌سازی از مجاهدین . . . به تروریسم راه می‌برد. با شیطان‌سازی باید میز را طوری چید تا نتیجه گرفت که همین رژیم بهتر است . . . ».

گنده گویی های بی پایان مریم رجوی حاکی از وضعیت فلاکت بار درون تشکیلاتی این گروه است.  وضعیت این روزهای مریم رجوی به شباهت به این ضرب المثل که می گوید: یکی را تو ده راه نمیدادند سراغ خانه کدخدا را میگرفت، نیست.

وی در حالیکه از برگزاری هرگونه مراسم اعم از گردهمایی و تظاهرات خیابانی در برخی از کشورهای مطرح  اروپایی از جمله فرانسه و آلمان محروم است، در پیام ویدئویی خود از اتحادیه اروپا می خواهد مردم  ایران را مورد تحریم های همه جانبه و  سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد؟؟!!

این درحالی است که محدویت های اعمال شده بر فعالیت های تبلیغی این گروه تروریستی در اروپا وارد یک فاز کیفی شده و آنان را در بحرانی لاعلاج فرو برده است.

استفاده از سخنرانان دست چندم و معلوم الحال گذشته در تجمع بروکسل نیز وجه دیگری از واماندگی این مدعی «آلترناتیو» را به نمایش می گذارد.؟؟!!.

جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا؛ اینگرید بتانکور کاندید انتخابات ریاست ‌جمهوری کلمبیا، آلخو ویدال کوادراس، معاون پیشین پارلمان اروپا ؛ استرون استیونسون و مارک دمسماکر نماینده پارلمان اروپا از بلژیک از جمله کسانی بودند که در ویترین دکان بی مشتری این گروه چیده شدند تا با سخنان تکراری و ملال آورشان صرفا اجرتشان از مجاهدین را طلب کنند.

بدین ترتیب باید گفت ؛ آنچه که در پس گرد و خاک ساختگی رهبری مجاهدین دیده میشود، سکوت مرگ بار حاکم در اورسورواز پاریس و تخلیه تدریجی آن به عمق اردوگاه آلبانی از یک سو و از جور افتادن اجناس دکان فریب کاری این گروه از سوی دیگر است که نفس  مریم رجوی را بریده است.

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی