ی07212019

Last updateی, 21 جولای 2019 10am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها گوشه ای از خاطرات خانم فرشته هدایتی

گوشه ای از خاطرات خانم فرشته هدایتی

شرایطی آمیخته از شور و شوق انقلابی ، بی سوادی و بی تجربگی سیاسی ناشی از جوانی – من هم به هر حال خود را قاطی موضوعات مختلفی می کردم. طبیعی بود که شرایط هم به این نقطه ضعف های من دامن می زد. به درستی نمی دانستم مشغول چه کاری هستم. به یاد این بیت حافظ می افتم که........

--------------------------------------------------------------------------------

انجمن نجات مرکز تهران , 30 خرداد 1398

Hedayati Fershteh 300xگوشه ای از خاطرات خانم فرشته هدایتی

نقل از خاطرات خانم فرشته هدایتی : 
چرا و در چه شرایطی وارد سازمان مجاهدین شدم ؟
درگیرودار شرایط سیاسی دوران انقلاب که آمیخته ای از صداقت انقلابی و بی سوادی و بی تجربگی سیاسی ناشی ازجوانی بود ، من هم قاطی موضوعات مختلفی شدم .
در آغاز اگر بخواهید با من آشنا شوید ، متولد دوم آذر ماه 1338 (23نوامبر 1959) . نام پدر: کاظم ، نام مادر: شیرین حبیبیان . مادرم با افسوس فراوان درگذشته وازدنیا رفته است ، پدرم همراه با همسر دومش در ایران زندگی می کند . خانواده ی ما دارای 9 فرزند است : من و چهار خواهر و چهار برادر. …من فرزند آخر بودم . من عاشق مادرم بودم و وابستگی عجیبی به او داشتم . بعد عاشق برادر بزرگ ترم شدم . و این درحالی بود که به دنیای به اصطلاح سیاست نیز پاگذاشتم . وهمه عشق هایم را در این مرحله از زندگی نثار مجاهدین خلق کردم.
ازآن پس 32سال بطور حرفه ای با تشکیلات مجاهدین کار کردم …
نسلی که نیتی جز خدمت به خلق نداشت، اما متاسفانه با سرنوشت غیرقابل انتظاری دچار شده است .
درحال حاضر مقیم اروپا هستم و از دار دنیا تنی بیمار و روحیه ای سخت ضربه خورده دارم ، با این وصف خوشحالم که احتمالا انتقال تجربیات من در انتخاب مسیر آینده ی جوانان میهنم موثر خواهد بود. حالا کنار پنجره ساکت نشسته ام درگوشم صدای کشدار خودروهایی را می شنوم که پیام زندگی شتاب آلود و تکراری بیرون از اتاق را بازتاب می دهند . با آن که مدتی است پذیرفته ام که زنده ام، هنوز اما ناباوری های سالیان، عذابم می دهد . راهی نمانده باید کوله بار سنگین رنج را بر زمین بکوبم تا تمامی محموله ی آن از میان برود . این خستگی من صرفاً ناشی از فشار ناکامی های آرمانی نیست. بلکه سنگینی بار مسئولیت شاهدی که در درونم نشسته است نیز آزارم می دهد . گاهی با خودم می گویم همین که خودت نجات یافته ای کافیست ، اما کابوس های شبانه مرا وادار می کند به این موضوع مهم بیشتر بیاندیشم.

در یکی دوسال انقلاب در ایران و زمانی که درگیر فعالیت های شبانه روزی سیاسی بودم در میان اخبار و اطلاعات سیاسی با برخی از نام ها آشنا شدم که یکی ازآنها اسم مسعود رجوی بود. نخستین بار برای شنیدن سخنرانی او به محل ترمینال خزانه در جنوب تهران رفتم …. درسخنرانی دیگری از رجوی شرکت کردم و این بار در امجدیه ، عنوان این سخنرانی عبارت بود ” چه باید کرد ؟ ” … 
…. آن زمان که من خیلی جوان بودم وسری پُرشور و شرّ داشتم ، و نمی توانستم بفهمم که همین درگیری ها وهمین شعارهای معطوف به قدرت وحرف های عاطفی و بدون ما به ازای واقعی اجتماعی ، جامعه ی تازه انقلاب کرده ی ما را به همان جایی می برد که امروز هستیم . آن روز نه ، اما امروز می فهمم که در آن زمان خواسته یا ناخواسته دچار شتابزدگی و چپ روی بودیم .
باری در گیرودار شرایط آن دوران – شرایطی آمیخته از شور و شوق انقلابی ، بی سوادی و بی تجربگی سیاسی ناشی از جوانی – من هم به هر حال خود را قاطی موضوعات مختلفی می کردم. طبیعی بود که شرایط هم به این نقطه ضعف های من دامن می زد. به درستی نمی دانستم مشغول چه کاری هستم. به یاد این بیت حافظ می افتم که ” از هرطرف که رفتم جز حیرتم نیافزود” و متاسفانه “کوکب هدایتی” هم نبودتا ” برون” آید وراه راست ودرست را بنمایاند. به اصطلاح عشق میهن ، عدالتخواهی، برابری طلبی انقلابی به تدریج جای خود را به مباحثات و مجادلات سیاسی روزمره داد و بدون اینکه متوجه باشم همه آرزوهایی که داشتم در لابلای بحث های کودکانه وبه اصطلاح تئوریک سیاسی و البته راضی کننده ، معنای خود را از دست می داد. بطور خلاصه من می ماندم و مجادلات سیاسی گروهی و خیابانی ، وروشن بود که گرایشات عمل گرایانه و با شوروشرّی که داشتم بطور فزاینده ای جذب جریان های سیاسی بزرگ و پر سرو صداتر می شدم ، و گویی مقدّر این بود که نهایتاً سر از مجاهدین در بیاورم . 
ادامه دارد…

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی