ی07212019

Last updateش, 20 جولای 2019 7pm

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها نگرش سراب وار مریم رجوی به پدیده های سیاسی

نگرش سراب وار مریم رجوی به پدیده های سیاسی

گفته می شود با شعله ور شدن فضای گفتمان ها بین ایران و آمریکا، مریم رجوی از مدتها پیش در کشور آلبانی بسر میبرد. ظاهرا جلسات لایه ای و پروژه ای در تشکیلات عنکبوتی مجاهدین با نگرش سراب وار و غیرواقعی به پدیده های سیاسی با حضور وی رونق گرفته تا هم برای مصارف داخل تشکیلات و عناصر نگون بخت آن........

--------------------------------------------------------------------------------------

راه نو، هفتم ژوئیه ۲۰۱۹

Bildschirmfoto 2019 07 08 um 10.39.39نگرش سراب وار مریم رجوی به پدیده های سیاسی

تعادل قوای سیاسی منطقه و کشورمان ایران بخاطر زیاده خواهی های ایالات متحده آمریکا مرتبا برتاثیر گزاری مولفه های متعدد مثل سهم ضررپذیری کشورهای توسعه یافته آسیایی، عربستان سعودی، کویت، چین، کره جنوبی، سایر کشورهای آسیایی، کشورهای اروپایی و . . .  نشانه رفته است. هر اتفاق محدود نظامی در خلیج فارس پیکر ساختار مالی و اقتصادی نظم تجاری فعلی همین کشورها را بشدت تحت تاثیرات منفی خود با بالا رفتن قیمت تمام شده انرژی، قرار خواهد داد.

از سویی آمریکاو مسئولین آن اظهار می کنند اصلا دنبال حمله نظامی نیستند. بعضا اعلام می دارند در صورت افزایش ذخایر اورانیوم از ۱۶ تیرماه ، آمریکا هر اقدامی را برای خود مشروع تلقی می کند و گاها از بمباران اهداف نظامی در حاشیه خلیج فارس و یا مراکز اتمی ایران سخن می رانند.

در هر حال به دلیل عدم تبیین از نتایج جواب ایران تاکنون، نتوانسته اند کوچکترین واکنشی مداخله جویانه را پیش ببرند.  تا دو ماه دیگر توانایی های تبلیغاتی و سیاسی ترامپ با آغاز رسمی فعالیت های درون حزبی در آمریکا رو به افول خواهد بود. چرا که ناگفته های پنهان سیاسی و امنیتی رقبای او مرتبا در مناظرات انجام شده عیان خواهد شد.

افت آرای عمومی ترامپ در نتایج افکارسنجی های بعمل آمده حاکی از این امر می باشد. ضمن اینکه به سخره گرفته شدن ادعاهای ترامپ با اعمال حداکثرترین تحریم های بیرحمانه کم کم شروع خواهد شد. چرا که با تطبیق پذیری نسبی و مرحله ای مردم با سختی ها و نگرش تولیدی و صنعتی رو به داخل هم افزایی های جدید و قابل تحسین اتفاق خواهد افتاد و وحدت سیاسی مردم را در مقابله با مشکلات واقعی رو به جلو افزایش خواهد داد.

شاید مرحله بعدی تحریم ها برای غیر صنعتی کردن و ممانعت از واردات دانش و تکنولوژی های صنعتی از سوی آمریکا باشد تا سکون جدی در سطح کیفی محصولات تولیدی و صنعتی و خواسته های مردم دیده شود.  ولی با رجوع به تجارب سالهای گذشته و ایام جنگ ایران و عراق، قطعا فضای نوآوری های مختلف بیشتر شده و خود اتکایی و عزت ملی را منجر خواهد شد. ضمن اینکه طیف متفاوت کشورهای همسایه سایه تحریم ها را رد شده و در هر حالی اقلام مورد نیاز صنعت و مردم را فقط با افزایش بسیار کم ریالی تامین خواهد نمود.  کشورهایی که در سالهای گذشته به این مسیر پرداخته و ضمن منتفع شدن اقتصادی به حیات بالای نهادهای صنعتی و اجتماعی مردم کشورمان مساعدت نیز نموده اند.

گفته می شود با شعله ور شدن فضای گفتمان ها بین ایران و آمریکا، مریم رجوی از مدتها پیش در کشور آلبانی بسر میبرد. ظاهرا جلسات لایه ای و پروژه ای در تشکیلات عنکبوتی مجاهدین با نگرش سراب وار و غیرواقعی به پدیده های سیاسی با حضور وی رونق گرفته تا هم برای مصارف داخل تشکیلات و عناصر نگون بخت آن مایه تسکین داشته باشد و هم به زندگی ننگین تروریستی خود بازحیاتی ایجاد کنند.

در هرحال ایران با هوشیاری لازم و بکارگیری خرد جمعی و متناسب خود، در حال رصد اتفاقات پیش آمده بوده و درصدد است در موقع مناسب و با اصل قراردادن وجهه دفاع از سرزمین به هرگونه حرکت اشتباه و خودسرانه نیروهای آمریکایی جواب پرزور خود را بدهد .

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی