ج05292020

Last updateج, 29 می 2020 9am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها اعلامیه جدید شورای اختصاصی فرقه مجاهدین

اعلامیه جدید شورای اختصاصی فرقه مجاهدین

به نظر میرسد همچنان که همه اصطلاحات سیاسی و فرهنگی در قاموس فرقه مجاهدین به صورت چهار نعل وارونه میزند واژه های جاسوس و تروریست را مثل بقیه واژه ها به لجن کشیده و لوث میکند و در همین راستا به راستی به قدری احمقانه و ناشیانه به پیش میروند که دیگر هیچ اعتباری حتی نزد هوادارانش ندارد و آنچه که از اطلاعیه و بیانیه به نامهای دهن پر کن و تو خالی مثل کمیسیون و آنهم ضد تروریسم و امنیت آنهم در فرقه مخوف رجوی ها خوب میشود فهمید منظورشان چیست؟

مهرداد ساغرچی - وبلاگ روشنگران - دوشنبه 4 نوامبر 2019

Mehrdad Sagharchiاعلامیه جدید شورای اختصاصی فرقه مجاهدین
به نظر میرسد همچنان که همه اصطلاحات سیاسی و فرهنگی در قاموس فرقه مجاهدین به صورت چهار نعل وارونه میزند واژه های جاسوس و تروریست را مثل بقیه واژه ها به لجن کشیده و لوث میکند و در همین راستا به راستی به قدری احمقانه و ناشیانه به پیش میروند که دیگر هیچ اعتباری حتی نزد هوادارانش ندارد و آنچه که از اطلاعیه و بیانیه به نامهای دهن پر کن و تو خالی مثل کمیسیون و آنهم ضد تروریسم و امنیت آنهم در فرقه مخوف رجوی ها خوب میشود فهمید منظورشان چیست؟

اولا کلمه کمیسیون که معمولا در هر جای جهان ترکیبی از متخصصین مختلف برای جمعبندی و نهایتا نتیجه گیری درباره موضوع مشخصی است که چنین چیزی از محالات در فرقه مجاهدین هست و همین که شما میبنید فرقه ایکه از هیچ بی پرنسیبی و دروغی را نیست که امتحان نکرده باشد و برای هر سوژه ای یک داستانی تولید کرده تا اینکه چهره واقعی خودش رو پنهان کند. در نتیجه منظور از کمیسیون همان نظر یک شخص است که بر کل فرقه حکم رانی میکند و هیچکس را یارای  دادن نظری نیست. ای کاش میشد در این نوشته تصویر کرد هر آنچه که از طرف فرقه مجاهدین بیرون میآیید تحت عنوان اطلاعیه و گزارش هیچ نسبتی با مبارزه و مسائل حیاتی اپوزسیون ندارد و اصولا باید از مجاهدین پرسید چرا این کمسیون با این نام بلند و پرهیاهو رفته دنبال که یک فرد از گوشه دنیا عکسی بیندازد و اثبات کند انتقاداتی که این شخص به ما میکند از طرف رژیم هست.؟!

درباره موضوع آقای ایرچ مصداقی  همچنان که ایشان در چند روز گذشته درباره موضوع گیری شورای فرقه موضع گیری دقیق کردند و آن این بود که شخصیکه از افراد شناخته شده فرقه در سوئدبوده، اقدام به عکس گرفتن از ایشان کرده و این در حالی بوده که مصداقی مشغول بدرغه مادرش در فرودگاه استکهلم بوده، و از انجا که مادر ایشون از ایران مهمان بوده و به ایران برمیگشته فرقه هم میخواسته اثبات کند ایشان در جلوی هواپیمایی ایران ایر بوده ،، و این را اینطور معنی کند ایشان با رژیم است ، لطفا نخندید این دقیقا هدف جیمزباندی بازی فرقه بوده است کما اینکه بعدا در اطلاعیه ای که فرقه رجوی صادر کرد میتوان این موضوع را به وضوح دید.

 واقعا از این همه وقاهت و حماقت فرقه چه میتوان گفت البته در این داستان سوژه مورد نظر فرقه یعنی مصداقی هوشیاری کامل داشته و خوب طرف رمال را گیر انداخته و عکاس را تحویل پلیس فرودگاه داده ، و هرچند طبق قانون عکس در انجا مشکلی نیست اما به هر حال دست فرقه رو شد و بعد هیچ بهانه ای برای داستان سازی نداشته است . حال ببینید در این موضوع باید روی چه چیزی تمرکز کرد.

سوال اول این است چرا فرقه رجوی با کسی مثل ایرج مصداقی این ضدیت دارد که به او میگوید تشنه به خون مجاهدین؟

سوال دوم این است که مگر این روزها هزاران مساله سیاسی مهم در باره ایران وجود ندارد که فرقه رجوی که خودش را اپوزسیون و مبارز میداند باید همه تمرکز شورای قلابی اش و اخبار و صفحه هایش را به موضوع عکس از یک منتقد خودش بکند؟

پاسخ را همه کسانی که روزگاری در درون این فرقه وشورای قلابی بوده اند داده اند. موضوع اینست که این فرقه فقط یک درد دارد و آنهم ادامه حیات خفیف و ذلت بار به هر قیمت و هرگز و هرگز دغدغه ای بجز اسم ونام و فرصت طلبی ندارد . نگاه کنید ایرج مصداقی که خودش در هیچ سخنرانی و مصاحبه و نوشته ای  نیست که با تیزترین زبان و قلم به تمامیت رژیم میتازد ، اما به دلیل شناخت عمیقش از فرقه رجوی ها هر از گاهی هم سفره دل را باز کرده و آنچه حقیقت درون فرقه است بیرون میریزد و اگر فرقه رجوی حتی یک ذره به مبارزه اعتقاد داشت باید آنچه مصداقی انجام میدهد و آنچه از تاریخ چهل سال گذشته میگوید منعکس میکرد چون حداقل در استراتژی یکسویه هستند اما نه نه ، اشتباه نکنید فرقه رجوی هرگز استراتژی مبارزه با رژیم نداشته اند آنچه تلاش کردند حفظ حیات خودش بوده و شما میتوانید تاریخ فرقه را از سال شصت تا به امروز مرور کنید و همه افتخار رجوی ، چنان چه صدها بار تکرار کرده بود این بود در هر شرایطی که بوده سازمان را نگه داشته ولو با خزیدن به زیر قبای صدام و همسفره گی با دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی .

حال آنچه میماند باید پرسید این کمیسیون ضد امنیت شما تا بحال به فکر جان نفراتی که دهه ها جان و مال و عمر خودشان را به شما هدیه دادند که شما بمانید و نامتان بماند ، بوده است . تا بحال کسانی که بعد از دهه ها از فرقه شما بیرون آمده اند ولو اینکه با افکار شما دیگر موافق نباشند شده که امنیت شان را تامین کنید یا مثل این روزها که در آلبانی افراد بی سرپناه که از شما جدا شده اند را هرروز با یک ترفند و حیله و اطلاعیه تروریست مینامید ، حقیقتا چیزی از معرفت وشرافت و انسانیت برای فرقه رجوی باقیمانده است ؟ 

چگونه است کسانی که از نوجوانی تا استانه پیری را در درون فرقه شما زندانی عقیدتی شما بوده اند بعد از یک هفته خروج از زندان شما تبدیل به تروریست میکند کسانی که حتی به سختی میتوانند یکساعت پیاده روی کنند . 

چگونه است که شما بجای کمک به این بی خانمان و زندگی و کار که حاصل استثمار درون تشکیلاتی خودتان بوده اند یک قطره از میلیاردها دلاری که به جیب زده اید را به آنها کمک نمیکند و نمیگذارید دولت آلبانی و سازمانهای بین المللی هم به آنها خدمات بدهند. 

یادتان باشد تاریخ این ها را فراموش نخواهد کرد. من از فرقه تقاضا دارم که در همین خارجه کشور یک تحقیق بکند ببیند میزان منفوریت فرقه به نسبت سایر گروها و اشخاص سیاسی غیر مجاهدین چقدر است ، هر بار که من از هر کس که خانواده ای از ایران تماس میگیرد میزان منفوریت این فرقه رجوی به قدری در ایران هست که حتی یک مورد در ده سال گذشته من برخورد نداشتم که نظر مثتبتی به فرقه رجوی داشته باشد در نتیجه به کمیسیون های مختلف فرقه توصیه میکنم یک تحقیق بکنید میزان محبوبیت و منفوریت خودتان را به رای بگذارید بعد متوجه میشوید سیاستهای عدم پاسخگویی و عدم انتقاد پذیری شما وهمچنین ضد مبارزه شما چگونه شما را نزد عام و خاص بی اعتبار کرده است.

مهرداد ساغرچی 

آلمان