ج01242020

Last updateج, 24 ژانویه 2020 10am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها تغاری بشکند ماستی بریزد جهان گردد به کام کاسه لیسان

تغاری بشکند ماستی بریزد جهان گردد به کام کاسه لیسان

از یک سال پیش بعد از خروج ترامپ از برجام بر ایران اعمال شد تنها و مستقیم مردم طبقه متوسط و رو به پایین مردم ایران را هدف قرار داد, هرگز یادمان نمی رود که در آن روز (آغاز تحریم ها) کسانی مثل مجاهدین و بچه شاه یعنی رضا پهلوی چقدر شادمانی کردند و تبریک گفتند. آن ها بر روی درد و رنج مردم ......

-------------------------------------------------------------------------------

کریم غلامی، ایران فانوس، 12.12.2019

Karim gholami kkتغاری بشکند ماستی بریزد جهان گردد به کام کاسه لیسان

این روزها یاد فیلم Troy (تروی) می افتم، بعد از اولین نبرد بین یونانی ها و شکست تروی در مقابل اسپارت ها، Odysseus (ادیسه) به Achilles (آشیل) می گوید „جنگ، مرگ جوانان و سخنرانی پیرانه.“. نهایتا فیلم به شکل نا امید کننده ای تمام می شود قهرمانان فیلم یعنی جنگجویان واقعی مانند آشیل و هکتور می میرند و فرد ترسو و زن بازی مانند „پاریس“ زنده می ماند و پادشاه آینده تروی می شود.

این روزهای ایران بسیار شبیه این داستان است، متاسفانه بسیاری جان باختند اما چه دست آوردی داشتیم، نمی دانم اما شاید بتوان گفت هیچ. اما دیگران بسیار دست آورد داشتند همان هایی که دشمنان ایران و مردم ایران هستند. نیازی به تحلیل های پیچیده و روشنگری نیست وضعیت بحرانی امروز در ایران حاصل تحریم های غیر انسانی دولت آمریکا است. کمبود دارو و مواد غذایی و بسیاری دیگر از نیازمندی های روزانه مردم مثل بنزین نتیجه این تحریم ها است. تحریم هایی که از یک سال پیش بعد از خروج ترامپ از برجام بر ایران اعمال شد تنها و مستقیم مردم طبقه متوسط و رو به پایین مردم ایران را هدف قرار داد. هرگز یادمان نمی رود که در آن روز (آغاز تحریم ها) کسانی مثل مجاهدین و بچه شاه یعنی رضا پهلوی چقدر شادمانی کردند و تبریک گفتند. آن ها بر روی درد و رنج مردم ایران پایکوبی کردند اما این روزها چنان نقش بازی می کنند که گویا دلسوز مردم و کشته ها هستند.

بگذارید به بعضی از این نقش بازی کردن ها نگاهی بیندازیم (سخنرانی پیرانه):

مریم رجوی(سازمان مجاهدین)

سازمان مجاهدین به رهبری مریم رجوی و پیش تر مرحوم اول مسعود رجوی ویرانگر ترین نقش را در مبارزات مردم ایران ایفا کرده است. مثل از بین بردن فضای باز سیاسی بعد از سال 1357 در 30 خرداد سال 1360. این روزها هم با نسبت دادن اعتراضات مردم ایران به گرانی بنزین به خود مثل „کانون های شورشی مجاهدین“. همین مریم رجوی که برای تحریم ها پایکوبی می کرد و به ترامپ تبریک می گفتند حال برای کشته های اغتشاشات اخیر اشک تمساح می ریزند.

مجاهدین در تحریف کردن مهارت بسیار بالایی دارند، حال به این موضعگیری مریم رجوی نگاه کنید:

„بله در چنین شرائطی مردم ما به ‌همان کاری رو آورده‌ اند که در مقدمه اعلامیه جهانی حقوق بشر ذکر شده است. یعنی „به ‌عنوان آخرین علاج به قیام بر ضد ظلم و فشار“ برخاسته ‌اند. ‌این قیام مردمی اثبات کرد که مردم ایران آمادگی و اشتیاق آن را دارند که بساط حکومت ولایت فقیه را برچینند.“

تا آنجا که من به یاد دارم هرگز سازمان ملل و ارگان های حقوق بشری از هیچ گونه و شکل از مبارزه خشونت آمیز حمایت نکرده است و هرگز فردی و یا ملتی را تشویق به مبارزه مسلحانه و خشونت نکرده است. به همین منظور من در پایان این مقاله متن کامل بیانیه حقوق بشر را ضمیمه خواهم کرد. اما آنچه که مریم رجوی به حقوق بشر نسبت داده است دقیقا این متن است:

„از آنجا که بایسته‌ است تا آدمی، به عنوان آخرین راه کار، ناگزیر از شوریدن علیه بیدادگری و ستمکاری نباشد، به پاسداری حقوق بشر از راه حاکمیت قانون همت گمارد،“.

جالب اینجا است که در پایان این اعلامیه تاکید شده است که هیچ چیز نباید به گونه ای برداشت شود که نهایتا به از میان بردن حقوق و آزادی ها منجر شود.

„در این «اعلامیه» هیچ چیز نباید به گونه‌ ای برداشت شود که برای هیچ «حکومت»، گروه یا فردی متضمن حقی برای انجام عملی به قصد از میان بردن حقوق و آزادی ‌های مندرج در این «اعلامیه» باشد.“

می بینید که مریم رجوی چگونه ناقض این اعلامیه است. بگذریم که اگر تک به تک مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر را بررسی کنیم مریم رجوی می بایست به عنوان یک ناقض تمامی 30 مواد این اعلامیه محاکمه شود.

باز می گردم به حرف همیشگی خودم که خشونت راه مبارزه و رسیدن به دمکراسی و آزادی و پیشرفت نیست، اگر دخالت بیگانگان نبود و اگر اعتراضات به همان شکل اعتراضی باقی می ماند و راه به آتش کشیدن اموال عمومی و خصوصی نمی برد شاید ما امروزه عزادار نبودیم. من همواره از هرگونه مبارزه مسالمت آمیز برای دمکراسی و آزادی و احیای حرمت انسانی در هر گوشه از این دنیا حمایت کرده ام و می کوشم.

رضا پهلوی(بچه شاه و سلطنت طلب ها)

من یک حافظه تصویری بسیار خوبی دارم وقتی که سه ساله بودم پدرم فوت کرد آن روز را به خوبی به یاد دارم حتی روزهای قبل از آن وقتی که او بیمار بود و حتی روزهای قبل از آن که پدرم سالم بود و سر کار می رفت. یکی از خاطراتی که از دوران کودکی به یادم مانده است، خبرهای بود که گویا بچه شاه یعنی رضا پهلوی دچار نوعی از بیماری روانی است و به همین خاطر او تحت درمان قرار گرفته است البته هر چند که به دلیل اختناق و سرکوب آن دوران این خبر به سرعت جمع شد.

یادمان نرود که او با پول و ثروت دزدیده شده مردم ایران زندگی شاهانه اش را در آمریکا دارد و او یک شهروند و تابعیت آمریکا را دارد. ایران و مردم ایران هیچ ربطی به او ندارد و بر اساس قانون خود سلطنت او حق حکومت پادشاهی در ایران را ندارد. فعالیت های سیاسی او در این چهل سال چیزی نبود بجز نوکری آمریکا و دست دادن و تبریک گفتن به کسانی که خواهان درد و رنج مردم ایران هستند.

او که اخیرا “ شکایتنامه ای علیه آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرده است که طبق آن آقای خامنه ای بر اساس ماده هفتم اساسنامه رم متهم به جنایت علیه بشریت شده است. رضا پهلوی همچنین از این شورا درخواست کرده که این شکایت و گزارش را به دادگاه کیفری بین المللی ارجاع کنند.“ (Euronews) اما هرگز به خاطر ندارم که او جنایت ها و سرکوب و اعدام های دوران حکومت محمدرضا شاه یعنی پدرش را نفی کرده و آن را محکوم کند.

چند موضعگیری دیگر در دوران اغتشاشات در ایران:

می توان گفت یکی از اولین کسانی که در آن ایام موضعگیری کرد آقای ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان بو که در واکنش به قطع اینترنت در ایران روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه در ادعایی در صفحه توئتیر خود نوشت که „ما توانایی فنی داریم اینترنت را برای مردم ایران برقرار کنیم!“ حال سوال از آقای گرنل چرا شما در آن مدت زمانی که در ایران اینترنت قطع بود آن را برای مردم ایران مهیا نکرده اید؟ البته که پر واضح است که این یک ادعای پر مدعا بیش نیست و تا به امروز هیچ کشوری و یا فردی توان چنین کاری را ندارد. بطور واقع هدف آقای گرنل چه بود آیا موضعگیری او چیزی جز بنزین ریختن بر روی آتش نبود.

پمپئو وزیر خارجه آمریکا در صفحه توئتیر  خود نوشته بود که „آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده است“. هر چند این متن به خودی خود یک حرف گزافه و مسخره بیش نیست اما یادمان نرود که آقای پمپئو در موضعگیری با ابراز خوشحالی از تحریم ها بر علیه مردم ایران گفته بود که „مردم ایران باید گرسنگی بکشند“ با شروع زمستان در ایران و نبود دارو به دلیل تحریم ها شاهد آن هستیم که آنفولانزا در ایران گسترش پیدا کرده است حال آقای پمپئو اگر در کنار مردم ایران هستید چرا اجازه نمی دهید تا دارو به دست مردم ایران برسد.

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران “ نیروهای امنیتی احتمالا بیش از هزار تن را در اعتراضات ایران کشته ‌اند“. حتی مجاهدین که همواره آمار را چند برابر اعلام می کنند چنین ادعای را نکرده اند. برای اطلاع شما خواننده ها یکبار شخص مسعود رجوی در یکی از جلسات درونی مجاهدین گفت که آنها همواره آمار را چند برابر بیشتر اعلام می کنند تا رژیم ایران را بیشتر تحت فشار قرار دهند.

از موضعگیری های کودکانه دونالد ترامپ و ناتانیاهو می گذرم. آنچه که اکنون روی میز باقی مانده است هر فردی و یا گروه و حکومتی در این ایام به دنبال سهم بیشتر از خون های ریخته شده نیست و ریختن نمک به روی زخم های مردم ایران و ریختن بنزین بر این آتش چیز دیگری نیست. بله این جمله بسیار گویا است: „جنگ، مرگ جوانان و سخنرانی پیرانه