چ05272020

Last updateچ, 27 می 2020 8am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار دیدگاه ها خوشحالی رجوی دوامی نداشت و ما قبلا گفته بودیم

خوشحالی رجوی دوامی نداشت و ما قبلا گفته بودیم

مجاهدین خلق کار را تمام شده دانسته واز جوانان افغانی خواسته بودند که به هرکس وهرچیز که رنگ وبوی ایرانی دارد ، حمله کرده ونابود نمایند ورسانه های سلطه گران ونوکران ایرانی آنها ، شب وروز برطبل جنگ میکوبیدند وبا تمام قوا سعی در برانگیختن احساسات ضد ایرانی درافغانستان میکردند ومیکنند تا شاید جنگی کم دامنه را بین دو کشوری که ضرر هردو درآنست ، به نیات ضد........

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

صابر تبریزی، ایران اینترلینک، هجدهم می 2020

parchame iran wa afghanخوشحالی رجوی دوامی نداشت و ما قبلا گفته بودیم

به هنگام غرق شدن مشکوک تعدادی از تبعه ی افغان که بقصد کار به مرزهای ایران  آمده بودند، بموقع خود نوشته بودیم که  بدلایل منطقی مسئله آن نیست که رسانه های باند رجوی وتمامی تلویزیون های زنجیره ای وابسته به صهیونیزم وامپریالیزم مطرح میکنند تا برعلیه ایران پرونده سازی کنند.

توصیه ما، پیشه کردن صبر وانجام تحقیقات جدی در راستای  متشنج نکردن روابط بین ایران وافغانستان که دشمنان مشترک هردو را دچار گرفتاری ها دربدری های فراوان کرده اند ، بود.

این حرف های ما که با وسواس واحتیاط فراوانی نوشته شده بود در لینک زیر قابل مشاهده است :

فرصت طلبیهای احمقانه رجوی و افتادن در دیگ از هول حلیم

مجاهدین خلق کار را تمام شده دانسته واز جوانان افغانی خواسته بودند که به هرکس وهرچیز که رنگ وبوی ایرانی دارد ، حمله کرده ونابود نمایند ورسانه های سلطه گران ونوکران ایرانی آنها ، شب وروز برطبل جنگ میکوبیدند وبا تمام قوا سعی در برانگیختن احساسات ضد ایرانی درافغانستان میکردند ومیکنند تا شاید جنگی کم دامنه را بین دو کشوری که ضرر هردو درآنست ، به نیات ضد بشری خود دست یابند.

اما سیر حوادث با سرعت زیاد دروغ بودن این نوع خبر رسانی ونیات پلید پشت سر آنرا  با افشاگری مستند وغیر قابل تردید  یک روزنامه ی افغانی برملا کرد.

برای شناخت چهره ی واقعی باند رجوی واطلاع از ماهیت ضد مردمی اش ، افشاگری این روزنامه ی افغانی ذیلا درج میشود: (لینک به گزارش رکنا)

” پشت پرده غرق شدن افغان ها در رودخانه مرزی ایران/ رسانه افغان فاش کرد- خانه  حوادث کدخبر: 568488 ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ۱۶:۲۶:۵۶  7014

 

به گزارش رکنا، ، پایگاه خبری هزارستان افغانستان امروز در خبری به نقل از یک منبع مطلع از حقایق پشت پرده درباره خبر ادعایی شکنجه و غرق کردن مهاجرین افغان توسط مرزبانان ایران در نقطه مرزی ذوالفقار پرده برداشت.

براساس این گزارش این منبع که خود از نجات یافتگان این حادثه تکان دهنده و توطئه آمیز علیه ایران بود و خواست نامش فاش نشود به شبکه خبری بی بی سی گفت: یک افسر آمریکایی افغانستانی الاصل و یک خبرنگار وابسته پشت پرده سناریوی توطئه آمیز آمریکا علیه ایران در این حادثه قرار دارند.

پس از آنکه شبکه بی بی سی انگلیسی دیروز جمعه به نقل از یک منبع مطلع از دست پنهان دولت آمریکا در پشت پرده حقایق تلخ غرق شدن مهاجران افغان در مرز ایران و دسیسه سازی علیه ایران خبر داد، ساعاتی نگذشت که با واکنش تهدید آمیز آمریکا رو به رو شد و پس از اعمال فشار مقامات آن کشور به مدیران این شبکه انگلیسی، دو ویدیو مربوط به این توطئه از خروجی وب سایت آن حذف شده است.

این منبع که خود از نجات یافتگان این حادثه تکان دهنده و توطئه آمیز علیه ایران بود و خواست نامش فاش نشود، به بی بی سی گفته بود: “این حادثه تلخ پیشتر توسط یک افسر آمریکایی افغانستانی الاصل و پدرام قاضی زاده مسوول بخش غربی مرکز روزنامه نگاران افغانستان و خبرنگار پیشین خبرگزاری روزنامه طلوع نیوز این کشور طراحی و اجرا شده بود تا هم برایشان منفعت مالی داشته باشد و هم سیاست های دیکته شده علیه ایران و افغانستان را اجرا کرده باشند.

براساس این گزارش، این دو نفر از ابتدا در یک برنامه از پیش طراحی شده، خود را راه بلد منطقه مرزی ایران و افغانستان جا زده بودند تا بتوانند مهاجرین را به ساحل سیلابی رودخانه موسمی هریررود برسانند.

این دو نفر بعد از آنکه تا آن مرحله طرح خود را اجرا کردند، به شهروندان مظلوم افغانستانی دستور دادند تن خود را به آب بزنند و البته قبل از آن همه پول‌های آن‌ها را گرفتند تا دیگر راه بازگشتی برای آن‌ها باقی نماند. این در حالی بود که عمق هریررود به دلیل بارندگی زیاد قبل از این حادثه به طور موقت به دو متر رسیده بود و شدت جریان آن هم از حدانتظار فراتر رفته بود.

این طراحی توطئه آمیز تا این مرحله به خوبی اجرا شده بود تا اینکه حوادث بعدی طبق انتظار این دو عامل آمریکایی رخ داد و از این پس نوبت به اجرای سناریوی اصلی خود در شبکه های طرفدار آمریکا رسید.

در این مرحله پدارم قاضی زاده به خاطر دلارهای آمریکایی سعی کرد روایتی سراسر دروغ را با کمک این افسر آمریکایی تدوین و طبق نقشه در شبکه آمریکایی و سعودی “ایران اینترنشال” به نحوی که در رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی انعکاس یافت وارونه‌سازی کنند”.

این منبع در پایان به بی بی سی گفت که پدارم قاضی زاده و این افسر آمریکایی که در این گزارش نامی از او برده نمی‌شود، هر چه سریعتر در دستگاه های قضایی معتبر و بی طرف محاکمه و مجبور به پاسخگویی به جنایت های توطئه آمیز خود شوند.

رسانه‌های افغانستان در ۱۲ اردیبهشت ماه به نقل از افرادی که در ظاهر بطور غیرقانونی از استان هرات افغانستان وارد خاک ایران شده و در رودخانه هریررود غرق شده بودند، ادعا کردند که این افراد توسط مرزبانان ایرانی شکنجه و مجبور به انداختن خود به رودخانه شده‌اند.

تاکنون اصل قضیه روشن نیست اما دولت‌های ایران و افغانستان هیأت مشترکی را برای بررسی این رویداد انتخاب کرده‌اند.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرده است که این حادثه در خاک ایران اتفاق نیافتاده و این کشور ادعاهای شکنجه و به آب انداختن این مهاجران را قویا رد می‌کند “.