چ07172019

Last updateچ, 17 جولای 2019 10am

Back شما اینجا هستید: Home اخبارروز اخبار مصاحبه ها چرا فرقه رجوی را در البانی تعبید کردند !؟ قسمت دوم

چرا فرقه رجوی را در البانی تعبید کردند !؟ قسمت دوم

پروسه فعالیت های فرقه در البانی…در تاریخ 15 اوریل که سناتور جان مکین به مریم قجر عضدانلو ملاقات داشت ، دستور داده که فرقه به هیچ عنوان اجازه ندارند در مسائل سیاسی البانی دخالت کنند مانند عراق .با اپوزسیون واحزاب سیاسی البانی و اجازه ندارند…در 12 اوت شنبه 21 مرداد ماه یک هیئت از سنای امریکا با نام هیئت حقیقت یاب به تیرانا امد که در این رابطه با دولت البانی وارد گفتگوهای شد در رابطه با وضعیت اعضای فرقه ونفرات جدا شده ومشگلاتی که ایجاد کردند و خلاف های قانونی که نفرات فرقه انجام دادند

 

محمد کرمی ـ وبلاگ عیاران ـ شنبه 23 دسامبر 2017

چرا فرقه رجوی را در البانی تعبید کردند !؟ قسمت دوم

از دقیقه 50 به بعد مصاحبه مربوط به من می باشد که از گفتاری به نوشتاری تبدیل شده است .
– پروسه فعالیت های فرقه در البانی
از زمانی که تشکیلات فرقه در البانی مستقر شد به دنبال شکاف های موجود در دولت البانی بود تا با اپوزسیون و مخالفین دولت بخواهد خط خودش را پیش ببرد در واقع فکر می کردند که البانی هم عراق است و صاحب انچنانی ندارد و می توانند در تمامی امور این کشور دخالت کننند . به نوعی اب را گل الود کنند و به سود خود بهره ببرند .البته تشکیلات این فرقه می خواست از تجربه عراق بهترین استفاده را بکند . این تشکل در عراق تحت عنوان و پوش سمینار یا مهمانی مخالفین دولت عراق را جمع میکرد در قرارگاه سابق اشرف و خط و خطوط و امکانات چاپ و نشر در اختیار مخالفین قرار داده بودند ده ها تشکل جعلی درست کرده بودند . حتی کار به جائی رسانده بودند که گروه های از انها را در داخل کمپ اشرف اموزش نظامی و اقدامات تروریستی یاد می دادند .
خودم چندین تن از این تروریست های که تولید کرده بودند را می شناختم که در همان اوایل به اسم مهندس و مکانیک ژنراتور به قرارگاه میاوردند .چند بعد در توی درگیری ها کشته شدند .
سرکرده این ارگان که کار های نفوذ و اختشاش در عراق را پیکری و پیش می برد معصومه ملک محمدی و معاون وی عباس داوری ( رحمان ) بود یک دو جین از زنان مردان فرمانده که از مسولین بالا بودند به اینکار اختصاص داده بودند .
در البانی همین بازی را شروع کرده بودند با نخست وزیر سابق یعنی سالی بریشا که به اصطلاح اپوزسیون دولت بود . ( سالی بریشا از اعضای سابق حزب کمونیست است که بعدا حزب دموکراتیک را تشکیل داد و در سال 2005 به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و بعد هم به عنوان نخست وزیر بود ) همچنین با شخصیت های سیاسی از حزب دموکراتیک به عنوان لابی های فرقه خود را به پول فروختند . در این رابطه فرقه رجوی تیم های اجتماعی مختلفی تشکیل داده بودند که فرماندهی این بخشی که درست شده بود با معصومه ملک محمدی و مهدی ابریشم چی بود. باتیم های که تشکیل داده بودند مدتی بود که داشتند روی موضع انتخابات کار میکردند که به هر شکل ممکن در انتخابات اختلال کنند. در واقع خواسته شان این بود که انتخابات زودرس برگزار کنند.این کودتای سیاسی بود که میخواستند با اپوزسیون راه بیندازند . اپوزسیون کودتای سیاسی راه می انداختند که انتخابات زودرس برگزار شود……اعتصاب و …بستن خیابان …. در این رابطه تعدای ماشین ون سیاه هم کرایه کرده بودند .اپوزسیون هفت ماه بود که پارلمان را بلوکه کرده بود.در همین رابطه قرار بود تظاهرات بزرگی روز شنبه 15اوریل برگزار کنند و به سوی مجلس حرکت کنند.و دولت را ساقط کنند دولت البانی یعنی اقای ادی راما نخست وزیر هم شرایط و مسائلی که اپوزسیون به همراهی فرقه رجوی داشتند دنبال می کردند و شرایط حساس کشور را به امریکا گزارش می داد . ازانجائی که دولت البانی دست نشانده امریکا است واین دولت امریکا ست که مشخص می کند چه کسی باید در راس قدرت باشد . وقتی متوجه شدند که دولت را اپوزسیون می خواهد ساقط کند وشرایط سیاسی کشور البانی بحرانی شده است با توجه به فراخوان تظاهرات بزرگ 15 اوریل . دولت امریکا در 13 اوریل سناتور جان مکین را به البانی فرستاد . سناتور مکین در ملاقات های که با سران اپوزسیون البانی و دولت داشت و اختلافات را برسی کرد . فقط پذیرفتند که ریئس جمهور البانی که یک نقش تشریفاتی است تعویض شود ،یعنی اقای بوجار بیشانی برود و به جای وی ایلیر متا انتخاب شد.
در ملاقاتی که اقای جان مکین با سران اپوزسیون داشت تیز عنوان میکند که دولت به هیچ عنوان تغیر نخواهد کرد و حزب دموکراتیک هم می تواند توی دولت کار کنند . از سوئی هم گوش سالی بریشا را گرفتند که پایش را از گلیمش بیشتر دراز نکند . تمامی اشوب ها و اختلافات سیاسی را با دولت کنار بگذارد . با فرقه رجوی رابطه ای نداشته باشد از 15 اوریل به این سو دیگر خبری از این اپوزسیون نیست . فتنه این طور خاموش کردند . رهبری حزب را هم ازدست داد الان یاشا رهبر حزب است
در تاریخ 15 اوریل که سناتور جان مکین به مریم قجر عضدانلو ملاقات داشت ، دستور داده که فرقه به هیچ عنوان اجازه ندارند در مسائل سیاسی البانی دخالت کنند مانند عراق .با اپوزسیون واحزاب سیاسی البانی و اجازه ندارند رابطه داشته باشند یا با که چهرهای سیاسی البانی را به عنوان لابی بخرند ….
درهمان زمان دولت البانی بر سر حضور تشکیلات فرقه رجوی در البانی شکایت های زیادی نزد سناتور جان مکین کرد .از جمله دخالت در امور داخلی و خریدن نفرات لابی ، کارهای خلاف و دزدی های که کرده بودند که تا الان 5-6 مورد به زندان افتادن نفرات فرقه منجر شده است. در مناطقی که پایگاه داشتند مردم منطقه بخاطر عمل کرد های این فرقه از دستشان ناراضی هستند مثلا در منطثه کاشار که پایگاه مفید قرار داشت خیابانی سالیان ساکنان ان استفاده می کردند تشکیلات فرقه امده بود درب بزرگی نصب کرده بود که بتواند رفت و امد نفرات را کنترل کند که با اعتراض شدید مردم مواجه چند روز بعد مجبور شدند درب را بکنند .در دولت البانی مطرح شده بود که این تشکیلات برای یک یا دو سال تا انتقال به کشور ثالث قرار بود در البانی مستقر باشند. خواستار انتقال این نفرات شده بودند. از انجائی دولت البانی پیگری مسله انتقال این فرقه بود.علی رغم اینکه دست وپایش را تا حدود زیادی جمع کرده بود سه ماه( 1) بعد یعنی در 12 اوت شنبه 21 مرداد ماه یک هیئت از سنای امریکا با نام هیئت حقیقت یاب به تیرانا امد که در این رابطه با دولت البانی وارد گفتگوهای شد در رابطه با وضعیت اعضای فرقه ونفرات جدا شده ومشگلاتی که ایجاد کردند و خلاف های قانونی که نفرات فرقه انجام دادند…..
سپس این هیئت با مریم قجر عضدانلو ملاقت طولانی داشتند . تمام فعالیت های که در این پروسه بر علیه دولت البانی با اپوزسیون داشتند را کامل بیان کردند و نظر دولت البانی مبنی بر اینکه دولت البانی شدیدا خواهان این است که تمام افراد فرقه از البانی برده شوند . شهروندان البانی در تیرانا با حضور این افراد احساس امنیت نمی کنند .چون شناختی نسبی نصبت به این سازمان پیدا کرده اند و همین طور عمل کردهای منفی که از این افراد دیده شده است . …ادامه دارد
محمد کرمی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

   گزارش RAND

Rand 153 145
گزارش انستیتوی تحقیقات دفاعی آمریکا درمورد سازمان مجاهدین

   بتول سلطانی

Soltani 153x145
مجموعه مصاحبه ها

ابراهیم خدابنده

Ebrahim Khodabandeh 2015
مروری مختصر برفرقه های مخرب کنترل ذهن 

خروج ممنوع

HRW logo1 153 145
گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد نقض حقوق انسانی در مجاهدین

مریم ستجابی

Sajabi Maryam 153x145
مجموعه مقالات 

ایرج مصداقی

mesdaghi goz93
271 سئوال مردم ازسازمان مجاهدین 

pericolum in mora

pericolum 153x145
خودکشی وخودسوزی درسازمان مجاهدین

Anne Singleton

annesingleton 153x145
مجموعه مقالات 

علی جهانی

Jahani Ali 400x
یادواره ها

کمپین خانواده

Campian Familie153x145
کمپین خانواده های اسرای سازمان مجاهدین

مهندس علی اکبرراستگو

Rastgou Ali 2
مجموعه مقالات

کریم غلامی

Karim Gholami 153x145
یادواره ها

تاسیس 100 اشرف!!؟ در آلمان

Hoshdar

هشدار کانون آوا به هموطنان ایرانی در خارج از کشور

محمدکرمی

mohammadkarami 153 145

وضعیت حقوق بشردر سازمان مجاهدین

کردکشی مجاهدین درعراق

Kurden Morvarid 153x145

مجموعه مقالات و اسناد

نقشه سایت کانون آوا

انتشارات

سازمان مجاهدین

 • تاریخچه سازمان مجاهدین
 • شورای ملی مقاومت
 • ارتش آزادیبخش
 • نقش زنان در تشکیلات
 • نظرات مجاهدین درمورد دیگرگروه ها

تروریسم وفرقه گرایی

 • انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین
 • آیا مجاهدین یک فرقه هستند؟
 • مبارزه مسلحانه یا ترورکور؟
 • خشونت علیه جداشدگان و منتقدین
 • نقض حقوق بشر در تشکیلات
 • زندان وشکنجه درتشکیلات

لابیگری و خلافکاریهای مالی

 • لابی گری مجاهدین درغرب
 • انجمنهای پوششی مجاهدین 
 • سوء استقاده های مالی