03022021سه شنبه
Last updateسه شنبه, 02 مارس 2021 7pm

logo aawa 100آوای جداشدگان و منتقدین سازمان مجاهدین

شرکت تولیدکننده دستگاه‌های شمارش‌آرا از وکیل ترامپ ۱۳۰۰ میلیون دلار غرامت خواست

شرکت دومنین می‌گوید رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، بدون ارایه شواهد و مدارک ماشین‌های شمارش آرای تولیدی این شرکت را متهم به دست‌کاری و تقلب در انتخابات کرده است و حالا به علت بدنام کردن دومنین باید یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار غرامت بپردازد.........Rudi Juliani

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------

بی بی سی فارسی، 26 ژانویه 2021

دومنین، شرکت تولیدکننده دستگاه‌های شمارش‌آرا از وکیل ترامپ ۱۳۰۰ میلیون دلار غرامت خواست

رودی جولیانی حتی در صبح روز ششم ژانویه در جمع هواداران آقای ترامپ یک بار دیگر ادعاهای خود درباره تقلب را تکرار کرد. جمعی از این هواداران ساعتی بعد با یورش به کنگره با پلیس درگیر و برای چند ساعت وارد کنگره شدند

شرکت دومنین می‌گوید رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، بدون ارایه شواهد و مدارک ماشین‌های شمارش آرای تولیدی این شرکت را متهم به دست‌کاری و تقلب در انتخابات کرده است و حالا به علت بدنام کردن دومنین باید یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار غرامت بپردازد.

"دست‌کاری در دستگاه‌های شمارش آرا" یکی از اصلی‌ترین ادعاهای دونالد ترامپ و وکیل شخصی او، رودی جولیانی، بود که هیچ گاه اثبات نشد.

دومنین می‌گوید رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، در توییتر و رسانه‌های جمعی بر "موضع نادرست و غیرواقعی تقلب در انتخابات" اصرار کرده است و دستگاه‌های تولیدی این شرکت را یکی از ابزار این تخلف معرفی کرده است.

دونالد ترامپ با وجود شکست در انتخابات روز سوم نوامبر، هنوز نتایج این انتخابات را نپذیرفته است. آقای جولیانی می‌گوید نپذیرفتن نتیجه انتخابات از سوی آقای ترامپ، به او اجازه می‌دهد که به دنبال اثبات ادعاهای خود علیه انتخابات برود.

آقای جولیانی در جریان اعتراض و شکایات متعدد ستاد دونالد ترامپ نسبت به نتیجه انتخابات، بارها مدعی شده بود که دستگاه‌‎های شمارش رای دومنین "یک شرکت ونزوئلایی است" و هزاران رای دونالد ترامپ را به نفع جو بایدن شمارش کرده است.

اما این اتهام‌ها در بیش از ۶۰ دادگاه ایالتی و فدرال و حتی دیوان عالی آمریکا به هیچ جا نرسید.

آقای جولیانی حتی در صبح روز ششم ژانویه در جمع هواداران آقای ترامپ یک بار دیگر ادعاهای خود درباره تقلب را تکرار کرد. تعدادی از این هواداران دقایقی بعد با یورش به کنگره با پلیس درگیر و برای چند ساعت وارد کنگره شدند.