06252022شنبه
Last updateپنج شنبه, 23 جون 2022 11am

logo aawa 100آوای جداشدگان و منتقدین سازمان مجاهدین

اکسیون کانون آوا در مرکزشهر کلن

هدف از برگزاری این اکسیون در مرکز شهر کلن المان رساندن صدای دوستان و همقطاران در کمپ لیبرتی عراق به گوش افکارعمومی جهان می باشد

------------------------------------------------------------------

کانون آوا - شنبه 19 آوریل 2014

اکسیون کانون آوا در مرکزشهر کلن

روز شنبه 19 آوریل 2014 همزمان با مراسم عید پاک، اکسیون افشاگرانه کانون آوا در مقابل کلیسای دم شهرکلن (بزرگترین کلیسای آلمان) برگزارشد.

در این اکسیون از زانران کلیسا خواسته شد تا برای سلامتی افراد محصور واسیر مجاهدین در لیبرتی دعا کنند. درهمین رابطه اعلامیه ای بزبان آلمانی پخش شد که بسیارمورد توجه مردم عابر قرار گرفت.

بعضی از شعارهای اعلام شده در این آکسیون:

– هشدار نسبت به حضور یک فرقه تروریستی در آلمان “مجاهدین خلق”

– فعالیتهای تروریستی مجاهدین

– رجوی وصدام برادران خونی

هدف از برگزاری این اکسیون در مرکز شهر کلن المان رساندن صدای دوستان و همقطاران در کمپ لیبرتی عراق به گوش افکارعمومی جهان می باشد

الان مدت دوسال است که حدود 3000 نفر از افراد مجاهدین برپایه توافق با دولت عراق و آمریکا از کمپ اشرف به کمپ لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بغداد منتقل شده اند تا پروسه انتقال انها به خارج ار عراق توسط کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل انجام شود. سازمان مجاهدین توسط دولت کنونی عراق بدلیل همکاری با رژیم سرنگون شده صدام حسین بعنوان یک سازمان تروریستی شناخته شده و به همین دلیل این دولت مایل به اخراج ساکنان کمپ لیبرتی به خارج از عراق می باشد.

کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل با همکاری با یونامی که شعبه کمیساریای پناهندگی سازمان ملل در عراق می باشد همراه با آمریکا در حال مذاکره با دولت عراق می باشند تا جای امنی در کشورهای دیگر برای این افراد پیدا کنند.

وضعیت امنیتی کمپ لیبرتی بسیار بحرانیست. تا بحال سه بار با راکت و خمپاره به این کمپ حمله شده 12 نفر کشته و بسیاری نیز مجروح شده اند.

کمپ اشرف نیز که 10 سپتامبر گذشته مورد حمله قرارگرفته بود درش بکلی تخته شد و 53 نفر در آنجا کشته شدند.

خطر ادامه این حملات تنها نگرانی ساکنان کمپ لیبرتی نیستند. عدم همکاری رهبری مجاهدین با سازمان ملل و دولت عراق مزید برعلت شده تا حتی در رفع مایحتاج ضروری روزانه نظیر آب ، موادغذایی و دارو نیز در مضیقه قراربگیرند. رهبری مجاهدین که جان این افراد ارزشی برایش ندارد، سعی می کند با نمایشاتی نظیر اعتصاب غذا که خطر جانی زیادی برای بسیاری از این افراد دربرداشت ، بخیال خودش فشار سیاسی به دولت عراق وارد کند. در حالیکه دولتی که نمی تواند از جان شهروندان خودش محافظت کند و هرروز بمبی در مرکز بغداد منفجر می شود، چگونه می توان از ان انتظارداشت که تا ابد از جان افراد یک سازمان تروریستی محافظت بکند.

لازم هست که که این افراد هرچه زودتر از عراق خارج شده و به جای امنی انتقال پیداکنند.

سازمان مجاهدین باید تمامی توان خودش را بجای هزینه کردن در شوهای بیحاصل معطوف به خارج کردن این افراد از عراق بکند.

تا بحال افراد کمی توانسته اند با کمک کمیساریای عالی پناهندگی از لیبرتی خارج شده وبه کشورهای غربی بیایند. تا انجاییکه اعلام شده 200 نفر به آلبانی، 97 نفر به آلمان و 7 نفر به ایتالیا رفته اند.

خواسته های ما اینست:

آلمان باید تعداد بیشتری پناهنده از کمپ لیبرتی بگیرد.

آلمان باید فشار روی کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا اعمال کند تا کشورهای دیگر افراد لیبرتی را بعنوان پناهنده بپذیرند.

توضیحات، عکس و فیلمهای این اکسیون در روزهای آینده بنظرشما خواهد رسید.